Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a legegyszerubb megoldas?...

Mi a legegyszerubb megoldas? van egy eszaki fekvesu szobam es telen hidegebb mint a tobbi bellulrol hogyan erdemes szigetelni?

Figyelt kérdés
2015. szept. 1. 04:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk róla. [link]


Úgy se fogod érteni, csak az első fejezetet, és az összefoglalást, legalább a lehetősged megvan, hogy jól dönts.


Attól, hogy Joci kibélelte az erkélyét, és neki jó, abból nem kell messzemenő következtetéseket lefonni. Elég csak annyit, hogy jó az Jocinak...

2015. szept. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Vastag gyapjúszőnyeg a falra lenne a legolcsóbb megoldás.

Vagy ha már minden áron belső szigetelés, akkor ez [link] Így lélegző marad a fal, nem fog penészedni és fagyni sem.

2015. szept. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Építész szakembert kérdezz meg!


Nekem azt mondta, szigetelni mindig onnan kell, ahonnan támad a hideg. Tehát KÍVÜLRŐL!


Ha nem lehet, akkor

- még egy pulóver

- rá egy vastag fürdőköpeny

- dupla zokni

- vastag mamusz

- bent is sapka

- egy kicsit tornázgatni

kell.

2015. szept. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 puritan ***** válasza:

A hetes vagyok, de hát ez a nickemből is kitűnik.


Miből van a belső hőszigetelés?

Ugyanabból mint a külső, 4cm-es nikecelből, behálózva, végül beglettelve, Hérával lefestve. Hátránya is van. Némileg sérülékenyebb, mint a vakolt fal, vagy a gipszkarton. Viszont ugyanúgy javítható egy kis glettel, és festékkel.


Azt előbb nem írtam, hogy a házam kívülről is be van szigetelve 5cm-es nikecellel. Amikor készült, akkor még ettől vastagabb réteget nem nagyon volt szokás rakni. A kis szobám ennek ellenére is hidegebb volt a ház többi részétől. A belső hőszigetelés vagy 10 éve megvan, és ha bármi probléma lenne vele, már rég lebontottam volna. Most is itt ülök ebben a szobában.


Mielőtt leszigeteltem volna a falat belülről, nem kérdeztem meg egyetlen építészmérnököt sem. Nem olvasgattam professzorok tanulmányait sem, mert olyan egyszerű, és kézenfekvő dolognak tűnt az egész, és az is volt. Megszoktam, hogy a józan paraszti észre hallgatva, némi műszaki érzékel sok mindent meg lehet oldani.


A tett halála az okoskodás, nem kell ebből ekkora ügyet csinálni, ki kell próbálni, és kész.

2015. szept. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Kicsit későn írok de talán még aktuális.Nem vagyok szakember szóval lehet nincs igazam,csak leírom én mit csináltam.A szüleim leszigeteltették a házat kívülről 4cm-es hungarocellel.Melegebb talán egy fokkal lett nem volt észrevehető a dolog.Mert(szerintem)felfelé megy el most a meleg.Amit elértek,hogy penészedni kezdtek a sarkok.A penészedésben lehet,hogy ezek az új fajta falfestékek is hibásak.Amíg régen csak meszet használtunk soha nem láttunk penészt.Az én szobám a ház sarkán van ezért két fala is kifelé néz,hideg volt ezért gondoltam beszigetelem belülről ha már az ősöknek nem sikerült meleget csinálni.Az ablak nélküli falra párnafákat fúrtam kiegyenlítve a fal hibáit szépen egy síkba függőlegesen kb.60 centis távra ha jól emlékszek.(ahogy a gipszkartonnak kell)Közéjjük tettem a megmaradt hungarocell táblákból.Erre ment a gipszkarton.A menyezetet szintén bepárnafáztam és oda lambériát tettem.Az ablakos fal kimaradt mert apám már sürgetett,hogy mikor készül már el,a bútorok útjában voltak.

Így csak a radiátor mögé tettem a hőtükröt.Mindezt nyáron csináltam.Eljött a tél.Be kellett gyújtani.Az első este már éreztem,hogy jó munkát végeztem és el kellett zárnom az egyik radiátort mert nem tudtam aludni a melegtől.Én 18-19fokban alszok jót.Nappal 20-22fokot tartom ideálisnak.Az elmult évek folyamán rájöttem,hogy a természetes dolgok a jók,egészségesek.A műanygokat legszívesebben soha nem használnám.A fal megfagyását illetően annyit,hogy ez a gipszkarton fal is átereszti a meleget.Nem zárja el teljesen.A hungarocell az esetleg igen és a pára útját is elzárja.Azt nem ajánlom.

2015. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!