Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ez lehet a külső szigetelésre...

Ez lehet a külső szigetelésre alternatíva, vagy ez paraszt vakítás?

Figyelt kérdés

Belső szigetelés festéssel.


[link]


2015. szept. 4. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A hőszigetelés helye kívül van. A belső hőszigetelés vagy nem működik, vagy penészedést okoz.

A hőszigetelés, ami már ér is valamit, több centiméter vastag (5-60 cm)


Ha felteszel vastagabb tapétát, az gondot nem okoz (a hőveszteséget nem befolyásolja), de a komfort érzetet javíthatja.

2015. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
60cm es külső szigetelés én házakon olyan vastagot még nem láttam,nem 5-6cm et akartál írni? De hallottam már szigetelt házról penészedési problémát.Nekünk pl nagy házunk van azt biztos drága lenne leszigetelni emeletes családi ház úgy 100-120 négyzetméter között.
2015. szept. 4. 11:08
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát ez csak parasztvakítás.

Ő eladni akar.

Ezért is fejeződik be a cikk azzal, hogy megrendelheted MOST!!!

2015. szept. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Valami cikkben találkoztam a 60-cm feletti vastagsággal.

A 30 cm körüli a passzív házaknál fordul elő, az 5 cm a "megoldjuk okosba" megoldás.

2015. szept. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom a sógorék rendes szigetelő anyagot vettek de nem volt 60cm vastag
2015. szept. 4. 22:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Magyar viszonyok között már a 7-10 cm-es szigetelés is sokat jelent (polisztirol)

A penészedési hajlam csökkentése érdekében a kőzetgyapot jobb választás, bár drágább

2015. szept. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na majd egyszer,ha gazdag leszek
2015. szept. 5. 10:24
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

a fenti cikkben egyedül a hőszigetelési értéke nincs megadva, talán ez nem véletlen......

egyedül a hőátbocsátási tényezővel lehet számolni, hogy milyen lesz a falad hőszigetelése.

2015. szept. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Ez az anyag csak a belső felületi hőmérsékletet, és vele a hőérzetet növeli. Nem hőszigetelés, ezért nincsenek egzakt szigetelési adatok megadva.

Ha földszintes a ház, teríts a padlásra 10-15 cm ásványgyapotot, kb. 30 %-kal lesz kevesebb a fűtés. Ez a legolcsóbb, leghatékonyabb szigetelés, minden más (falszigetelés, nyílászáró csere) csak igen hosszú távon térül meg.

2015. szept. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Amikor rossz hőszigetelésű helyen laktam, a padlásra terítettem több rétegben hullámkartont (mindenféle dobozokat)

Kicsit látszott a fűtésszámlán, de a korfortérzet sokkal jobb lett

2015. szept. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!