Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehetne olcsón a...

Hogyan lehetne olcsón a szobám falán ezt a két nagyobb repedést betömni? Mivel?

Figyelt kérdés

[link]

és

[link]


Azonkívül 18 éves nőként ez lenne az első építészeti nekifutásom,így részletes anyagleírást szeretnék,ha lehet :D

(A fal fehér)



#fal-repedés
2015. szept. 7. 21:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem számít,ha ronda,csak azt akarom,hogy a bogarak ne tudjanak ki-be járkálni.Sajnos sokszor látom,hogy onnan bújnak elő,vagy oda menekülnek el üldözés közben :S
2015. szept. 7. 22:03
 2/9 anonim ***** válasza:
leverném úgy is előbb utóbb lepotyog, ha nincs aki lesimítja akkor úgy hagynám max lefesteném
2015. szept. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 rick33 válasza:
Glett
2015. szept. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kevés glett kell, javaslom elsőre szedd le ott a vakolatot, ahol amúgy is lejönne. Utána szépen átgletteled (festék boltban tudni fogják, mi az a glett - építészeti célokra használt gipsz). Az meg úgy néz ki, hogy egy fehér, por, amit vízzel fel kell hígítanod egy sűrű masszává (keverési arány vagy a gletten lesz, vagy pedig a boltban megkérdezheted), én ha keverek, akkor ránézésre szoktam. Ezt csomó mentesre ki kell keverni, ami nem kis munka, fúrógépre erősített keverő kanállal szoktam megoldani, de kézzel is meg lehet oldani. Ezt a glettet aztán szépen fel lehet vinni vakolókanállal a falra. Addig kell simítgatni, amíg szép egyenes nem lesz. Utána rá lehet festeni, és még csak látszani sem fog.

Képeken nem látszik, csak hogy a vakolat lejött, de van mélyebb, vagy szélesebb repedés? Ha igen, leírom neked, azzal mit kell csinálni.

2015. szept. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó előrekevert glettet lehet kapni barkácsáruházakban (Obi/Bauhaus), akkor a keverést se rontod el. Biztosan drágább, de jó.
2015. szept. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazból ez csak a vakolat mindkét helyen :) Oké,majd megpróbálom megoldani :)

Egyébként muszáj lekaparni a környkét?Nem lehet valamivel csak betömni?Mert az a palfon környékénél le kellene kapargatni,de de a másiknál csak felpúposodott,és lepotyogott,igazából még a darabkái is megvannak.

2015. szept. 8. 19:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Lekapirgálni pont azért kell, mert felpúposodott. Ha nem kapirgálod le, a felpúposodott részek maradnak ugyanolyanok, és azok a darabok, amik már csak lazán vannak a falon, bizony idővel le fognak esni. A kapirgálás amúgy nem olyan vészes, nagyjából az a lényege, hogy ami könnyen leesik, azt le kell szedni, ami meg nehezen jön, az maradhat.

Ha nincs komoly repedés, akkor valóban elég a glett, pici felszíni javítás az egész, hamar meg lehet csinálni.

Azért annyi javaslatom még lenne, hogy ha a glett megszáradt (1-2 nap), akkor csiszold simára a felületet. Ehhez sima dörzspapír (csiszolópapír) tökéletes, csak egy valamire figyelj közben. Iszonyatosan fog porzani, szóval jól öltözz be, készülj fel, hogy nehéz feltakarítani (előtte takaró fóliázz), és hogy a glettport ne lélegezd be (valamivel fedd el az arcod).

2015. szept. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Le kell kaparni az biztos . Mint írják glettelni kell utána. De én is gletteltem de nem kell csiszolni utána. Szinte tökéletesen el lehet simítani mikor keni az ember. Spaknival kell csinálni. Persze egy kis érzék az kell hozzá.
2015. szept. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 krek87 ***** válasza:
Érdemes megcsinálni rendesen az előttem hozzászólók jókat írtak. De ha nem értesz hozzá kérd meg valamelyik barátod 2 x fél óra alat meg lehet csinálni. és tényeg nem nagy pénz az anyag.
2015. okt. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!