Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek hogy lehetne...

Szerintetek hogy lehetne megoldani ezt a szigetelést?

Figyelt kérdés

Adott egy panellakás(panelprogramos), csak egy szobában van hideg, ami a lépcsőház mellett van(a lépcsőház ablakos). Hiába írtam ki az ablakra, kértem meg a lakókat valaki mégis folyamatosan kinyitogatja az emeletünk alatti ablakokat, így borzasztóan lehűl a lépcsőház, plusz a lépcsőházzal érintkező falunk is.


Belső hőszigetelésen gondolkodunk, de olvastam, hogy több gond is lehet vele. Ahol ezeket a gondokat írták ott általában olyan falat akartak szigetelni ami kifelé néz és nem befelé



2015. szept. 12. 18:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja igen és egy fontos információ, nem tudjuk felfűteni azt a szobát. Hiába ment tavaly is maxon a radiátor a falon kiszökött minden meleg. Több fokkal hidegebb volt ott mint abban a szobában amit nem fűtöttünk
2015. szept. 12. 18:29
 2/10 anonim ***** válasza:
A lambéria is jól szigetel.
2015. szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És a lambéria miatt nem fog penészedni a fal?
2015. szept. 12. 18:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Én azt mérném fel előbb, hogy miért nyitogathatja ki valaki folyamatosan a lépcsőházi ablakot. Lehetséges, hogy egyébként nem szellőzik megfelelően a lépcsőház. Lehet, hogy valami egyszerű nyitáskorlátozót kellene kialakítani, ami csak a megfelelő szellőzés eléréséhez szükséges mértékben engedi nyitni a lépcsőházi ablakokat. Nem tartom kizártnak, hogy a lépcsőház felől, azaz kívülről lehetne szigetelni a lépcsőházzal érintkező szoba falát (legalább részlegesen, hogy a lépcsőházi mozgást ne akadályozza).
2015. szept. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Radiátor van a falon(amit nem lehet bekapcsolni), kétlem, hogy engedélyeznék a szigetelést
2015. szept. 12. 19:20
 6/10 A kérdező kommentje:

Esetleg még egy olyan ötletünk volt, hogy felfúrunk a plafonra függönysíneket és baldachinos ágy szerűséget csinálunk.

Csak este zavar a hideg, mert napközben tudom kontrollálni, hogy hol vegyem a levegőt, este nem, ezért nagyon gyakran meg szoktam fázni télen

2015. szept. 12. 19:35
 7/10 anonim ***** válasza:

én ilyenkor levettem az ablakról mindkét kilincset, és valaki káromkodott a lépcsőházban, de legalább nem hűlt ki totálisan.

kérdezd meg, hogy lépcsőház felől engednének e 3-4cm hungarocellt, ez volna a legjobb.

belülről jó a parafa, az alatta nem penészedik, nehezen ég, festhető, tapétázható, és kellemes érzetet ad, nincs káros kipárolgása. többféle vastagságban találsz.én ezt tenném fel belülről.

2015. szept. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez a parafa megfogott, mit ajánlotok milyen vastagságút vegyünk 1-4mm között lehet kapni ahogy láttam (meg vannak több centisek is, de nekem az túlzásnak tűnik erre a falra
2015. szept. 12. 20:18
 9/10 anonim ***** válasza:

A parafa kiváló hőszigetelő anyag 10-20cm vastagságban. :-)

Neked nem ez kell.


A lépcsőház felől szigetelném a falat, ehhez azonban a társasház jóváhagyása kell. Az egyszerűbb megoldás: veszel egy kicsit nagyobb radiátort (akár használtan) és kicseréled a mostanit.

lakótelepi Radal radiátorok néhány ezer forintért szoktak lenni használtan a vaterán.

2015. szept. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

általában minden akkor szigetel jól ha vastag...:)

nagyobb radiátor több hőfogyasztás és több pénz csak. egy szigeteléssel jobban megoldható és jobban jár az ember; ne a költségeket növeljük. ha költségmegosztó van, akkor azzal is variálni kell.

először a lépcsőház felől kell megpróbálni mindenképpen, ha nem lehet csak akkor belülről szigetelni. a fa és parafa borítás eleve kellemesebb közérzetet ad, nem lesz hideg a fal.a parafa hővezetési tényezője meg elég jó.ugyanakkor hangszigetelő is a lépcsőház felől. [link]

minél vastagabbat rakj fel.

2015. szept. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!