Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laminált padló konyhába és...

Laminált padló konyhába és előszobába?

Figyelt kérdés
Tervezzük az előszoba, illetve a konyha kisebb felújítását. Jelenleg járólap van lerakva, de nem tetszik a színe. Ezért gondolkodtunk, hogy járólap helyett laminált padlót teszünk le, mert abból nagyobb a választék. Csak valamiért nekem fura lenne. Pedig képeken pl nagyon tetszik. Akinek laminált padlóval van lerakva a konyhája, illetve az előszobája, nem macerásabb takarítani? Előny-hátrány?
2015. szept. 24. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a konyhába nem tennék laminált padlót.Gondolj bele,sütsz,főzől,párás,meleg ott a levegő,egy-két dolog kicsorog,felborul,oké,hogy feltakarítod,de egy idő után felázik a padló,lehet újat tenni.
2015. szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől félek. Most is kicsit kifröccsent a bolognai szósz, de a járólapot pillanatok alatt feltörlöm. Laminált padló esetében macerásabb lenne, és a nyoma is ott maradna.
2015. szept. 24. 16:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sem a konyhába, sem az előszobába nem tennék laminált padlót, vagy járólap, vagy linóleum, azokban is vannak szépek, némelyik olyan, mint a járólap, és még meleg is télen.
2015. szept. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A PVC padló is szóba került. Tényleg vannak nagyon szépek.
2015. szept. 24. 16:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tennék laminált lapot a konyhába és az előszobába. Ha ebben gondolkodtok, akkor fahatású járólapot vennék. Nagyon szépeket lehet kapni, bár nem mondanám olcsónak!
2015. szept. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én jártam olyan lakásban, ahol linóleum volt a konyhában és előszobában, és olyan volt a mintája, hogy azt hittem, járólap.

És tök jól nézett ki.

Egy felújítással foglalkozó ismerősöm mondta, hogy sok helyen raknak lamináltat konyhába, előszobába, szerinte nincs azzal túl sok gond stb, de én se tenném - főleg konyhába. Még ha azonnal fel is mosol sütés-főzés után, csak nem olyan könnyen tisztítható mint a kő. Kőből viszont sima felületűt érdemes, mert a rücskösebbekbe a kosz pár év alatt úgy beragad, hogy csak súrolva jön fel.

2015. szept. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Laminált padlót biztosan nem tennék. Amit igen: van fahatású járólap, létezik linóleum (porszívózható, meleg dologtól sem lyukad ki, nem ugyanaz, mint a pvc, hanem egy természetes anyag), illetve van a pvc (kőmintás, famintás), ezerféle kivitelben, vinylpadló: pl szálban kapható burkolatok, fényleg hasonlít a laminálthoz, de kibírja a vizet is. Pl 15-18 cm széles, 120 cm körül van a hossza, 4 mm vastag. [link]

Azt azért vedd figyelembe, hogy a meglévő burkolatod teljes vastagsága biztosan több, mint a pvc-é, linóé vagy vinyl padlóé, magasságkülönbség lesz a csatlakozó burkolatokkal, vagy ki kell egyenlíteni az aljzatot.

2015. szept. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 JulesM111 ***** válasza:
Hello, a konyhai berendezések köré ( mosogató, tűzhely ) én járólapot raktam, mégiscsak egy vizesebb zóna, a többi rész pedig laminált padló.
2015. szept. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!