Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes éjszakai (vezérelt)...

Érdemes éjszakai (vezérelt) áramot beköttetni? Mit szokás arról legálisan üzemeltetni?

Figyelt kérdés

Villanybojlerünk van. Meg hűtő és mosógép, ami még szóba jöhet szerintem. De az nem lenne jó, ha ezek csak akkor működhetnének, amikor éppen van vezérelt áram, úgyhogy mágneskapcsolót használnék.


A mágneskapcsoló illegális?



2015. okt. 11. 13:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

olyat lehet róla használni, ami nem kapcsolható.

tehát pl. villanybojler, hőtárolós kályha.

mosógép, hűtő szóba sem jöhet.

nem mindig ugyanakkor kapja a vezérlést, valahogy úgy szól a hivatalos megfogalmazás, hogy napi minimum 8 órát kapnia kell. de nem biztos, hogy mindig ugyanakkor.

az éjszakai szó félrevezető, vezéreltnek hívjuk, délben is kaphatja a vezérlést.

hallottam már fagyasztóládát is erről üzemeltetni, hát mindenki döntse el, hogy elég-e, ha a fagyóban lévő húsok napi 8 órán át kapják a fagyot, a többi időben meg nem kell nyitogatni, hogy ne olvadjon.


persze nem ritka, hogy megbuherálják, és a vezérelt mérőről használnak más dolgokat is. ez valamelyest olcsóbb, de ha kapsz egy rutinellenőrzést, min. 600 ezres kötbérrel számolj.

ez lehet egy rosszakaród névtelen telefonja is a szolgáltatónak, vagy egy szúrópróba-szerű ellenőrzés, amikor téged dob ki a gép.

a rosszakarónak nem is muszáj tudnia, hogy te szabálytalanul vételezel, elég bosszantó már az is, ha kimegy az áramkommandó, és nem talál semmit. garantáltan ideges leszel. ráadásul ha a szomszédok látják, hogy nálad voltak, már az egész környék arról beszél, hogy lopod az áramot. akkor is, ha nem így volt. láttam pár ilyet.


egy volt dédászos

2015. okt. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es,


Ez a dolog számomra több oldalról is érthetetlen. Először is az a furcsa, hogy ha egyszer kifizetem a fogyasztásomat mindkét mérőóra (vezérelt és normál) alapján, akkor milyen jogon kutakodik az áramszolgáltató az én lakásomban? Szerintem be sem kell engednem őket, ha nem rendőrrel jönnek. Pláne hogy kifizetem a számlám, onnantól miért fáj az bárkinek, hogy én a vezérelt árammal pl. ruhaszárító gépet, vagy éppen villanykörtét IS hajok a bojler mellett?


Azt sem értem, hogy mi a koncepció az egész mögött. Tegyük fel, hogy úgy használom a vezérelt áramot, ahogy írod, és csak a bojler lenne rajta. Ez azt jelenti, hogy egészen kiszámíthatatlan lesz, hogy mikor van meleg vizem, és mikor nincs. Szélsőséges esetben megteheti a szolgáltató, hogy mondjuk egy blokkban reggel 6-7 óráig adja az áramot, így ha reggel elhasználom a meleg vizet, mondjuk éjfélig vagy hajnali 1-ig kell várnom, hogy megint legyen. Ez így szerintem nem egy használható szolgáltatás. Vagy a szolgáltató nem így látja?

2015. okt. 11. 14:34
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező:

1. ez az ára a kedvezőbb árnak;

2. nem kötelező a vezérelt áram használata;

3. mindegyik közüzemi-szolgáltató alkalmazottját köteles vagy beengedni a lakásodba, ha nem engeded be, akkor rendőrrel jön.

2015. okt. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

De, kezdem érteni. Hü*ye, aki vezérelt áramot vesz.


Olyan ez, mintha kristálycukrot akarnál venni a boltban, amikor észre veszed, hogy van egy másik típus egy polccal lejjebb, ami valamivel olcsóbb, de rá van írva a csomagolására, hogy csak és kizárólag a reggeli kávédat lehet vele ízesíteni. Ha pl. teába vagy sütibe teszed, és a bolt alkalmazottai (akik egyébként bármikor bejöhetnek a lakásodba, és ellenőrizhetik, hogy mire használod a náluk vásárolt cukrot, hiába fizeted ki az általuk szabott árát) erre rájönnek, akkor a zacskó cukrod árának 1000-szeresét kell fizetned nekik büntetésként.


Akkor ilyen cukrot inkább nem veszek...

2015. okt. 11. 15:02
 5/23 anonim ***** válasza:
13%
A bojler annyira nem johet szoba,hogy nekunk ejszakain van. Persze, kikapcsolhatom, es akkor nem melegit. Vagy be es akkor igen, napkozben is ket orat. De 11 utan magatol bekapcaol, illetve tavoli iranyitasal, amihez semmi kozom. Csak hat ugye ejszakai...
2015. okt. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
33%
Mindenesetre tartalyos, ami melegen tartja, igy kesobb is van melegviz. Foleg,hogy del es 5 korul melegit egy orat. Sose voltunk hidegviz nelkul,80 literes, harman vagyunk, abbol mosogatunk, tusolunk, mosunk hajat.
2015. okt. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Joe.38 ***** válasza:
19%
Ez azèrt olcsóbbm mert amikor nagy fogyasztók nem hasznàljàk jut a kicsiknek felesleg. Ezt olcsóbban adjàk. A bojlert kèt vagy több egymàs mellettivel oldjàk meg. Mivel kedvezmènyesen qdjàk sajnos elvàràs is amiatt van. Azaz valoban marhasàg de tènyleg màjha meg bijler amit engednek. Azaz tàrolós. Tehàt a felfűtès egy vagy kèt ora alatt vègbe megy 2 vagy hàrom bojlert falra tève a vègeredmèny egy olcsóbb de elegendő melegvíz. Amit mondaszmàgnes kapcsoló nem illegàlis. Hisz akkor kapcsol amikor igèny van ès a fogyasztàsod mind kifizeted. De ugye àtkapcsol teljes àru fogyasztàsra amikor igènyli a bojler. Ergo amikor meg adják az olcsóbb àramot akkor nem.igènyli be se kaocsol. Ergo magas beruhàzàs kicsi hatàkonysàg. Inkàbb több bojker a megoldàs. Hisz ismètlem tàrol. Termèszetesen a cukor pèlda helytàlló. De a jogszabàlyok nem csak e tèren èletszerűtlenek. Sajnos rengeteg jkgszabàly sàntít azaz beteg vagy is elrugqszkodott a valósàgtól. Mièrt lenne itt màskèpp. Ha egy hètvègi bulin fèrfikènt felcsinàlsz egy nőt aki azt mondja szed fogamzàs gàtlót. De hazudott majd megszül egy èltfogytig azaz 2p èvig fizetned kell gyerektartàst holott a nőt nem.is ismered. Soha nem.fogsz vele èlni mert spermedonort keresett azaz àtvert. Pènz tőled jàr neki. Ez a jog. Ez nem szemètsèg ? De mèg is ez van jelenleg. Sok jogos de èletszerűtlen dolog lètezik sajnos.
2015. okt. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el az áramszolgáltatód honlapján a vezérelt áramról írottakat.

Az eszközöket fixen kell rákötni a vezérelt áramra! Tehát nincs konnektor meg hasonlók, hogy ha akarom ebbe dugom, ha akarom abba dugom. Fix bekötés kell, ha érted szakmailag, hogy mit is jelent ez...

2015. okt. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
29%

annyit szívok emiatt .... mert nem adnak áramot.

Főleg az első nagy melegnél érzem, amikor a hűtőberendezések mennek, és ősszel, amikor mindenki kicsit ráfűt, amg nem lesz fűtés.

Na, akkor nekem nem jut hajat mosni.


Már tudok a teaforralómból cica mosdani .... de nem az igazi.


Ha bejelentem, szájalnak, hogy 7500,-ért kijönnek, de ha eljut az áram az órámig, akkor azt fizethetem, és jó a rendszer, és nem fognak semmit csinálni.


Azt a rendeletet eltörölték, amiben a napi minimum van megfogalmazva, újat meg nem találok.

Az is felmerült, hogy alkoholista szomszéd zavarhatja valamivel a vezérlő rádió jelet bosszúból, irigységből.... Van ilyen készülék ?

2015. okt. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

gratulálok a sok hozzáértőnek, aki lepontozott, mikor ebben dolgozom, ez a szakmám, és korrekt, szakmailag helyes választ adtam.

be fogod engedni az ellenőrt, mert ha nem, akkor ő is azt gyanítja, hogy valami szabálytalanság van nálad, és hív egy rendőrt. az pedig ki fog menni, és együtt mennek be hozzád. egyébként a szolgáltató embere is hivatalos személynek minősül, azaz ha pl. vki bántalmaz egy leolvasót, akkor az nem sima testi sértés, hanem hivatalos személy ellen elkövetett t.s., amiért nagyobb büntetés jár.

nem érdemes ezzel szórakozni.


a szolgáltatód biztosítja az áramot, azaz megmondhatja, hogy mire használd fel. te nemet mondhatsz, ebben az esetben nem kötsz vele szerződést. és oldd meg az energiaigényed, ahogy akarod.

azzal, hogy aláírod a szerződést, vállalod a szerződési feltételeket, nem tudom, mit nem lehet ezen megérteni.

a cukros példa egy kissé gagyi ebben az esetben, mert igen, a bolt is ráírhatja, hogy ezt csak a reggeli kávédba teheted. de ha neked nem tetszik, akkor nem ott veszed meg a cukrot, hanem átmész a szomszéd boltba.

ilyen egyszerű.

de tessék, csináld meg ugyanezt az árammal! a lehetőség adott...

azért a közművek máshogy szabályozottak, mint az élelmiszer-vásárlás.

nem érdemes az almát összehasonlítani a kanapéval. bár lehet, az egyik finom, a másik nem. de ennek nincs értelme!


a vezérlés ésszerű módon működik. mi is 3-an vagyunk, csak villanyunk van, de még sosem fogyott ki a melegvíz. pedig én aztán rengeteg vizet használok mosogatáshoz is. a bojler sem egy lemezből van, amiben 1 óra alatt kihűl a víz. szigetelt, és 24 órán át biztosan tartja a hőt.

2015. okt. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!