Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi lenne a teendő ilyenkor...

Mi lenne a teendő ilyenkor társasház esetén?

Figyelt kérdés
Az alattam lévőnek van egy folt a plafonján a fürdőben, az én fürdőm felette van, és valószínű a falban valami vízvezeték elfáradt. Albérletben vagyok itt, általában a lakásban nem szokott semmi tönkremenni, jól össze van rakva. Kinek kéne megcsinálnia azt a foltot a falon? Neki, vagy az én főbérlőmnek, vagy a közös képviselőnek? Ez nem egy olyan nagy baj, szóval gondolok arra, hogy amíg nem ömlik a víz az alattam levőnél, addig egy foltért nem fog se a főbérlőm, se én padlót fúrni.
2015. okt. 19. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A csövek nem a padlóban mennek :)

Meg kell nézni a csöveket a falban (ezek hozzáférhetőek, nincsenek befalazva). Végig fut a lépcsőházon, strangnak hívják.

Egyébként meg a biztosító fizeti a kárt. Akár a főbérlődé, akár az alattad lakóé. Akár a lépcsőház biztosítása is fizetheti, erről a közös képviselőnél érdeklődhettek.

De először is kell egy vízvezeték szerelő, aki megnézi, hogy honnan jön pontosan a víz.

És persze nem a foltot kell megcsináltatni :) A vízszivárgás okát kell megszüntetni és utána lehet a folt miatt újrafesteni a falat.

2015. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egészen pontosan, a függőleges felszállók (strangok) hibáját a társasház, az ágvezetékeket a tulaj javíttatja. A hibát meg kell csináltatni, a vízvezeték szerelő ennek megfelelően állítja ki a számlát. Ha van biztosítás, a biztosító fizeti. Szóval szólj a lakás tulajdonosának, neki kell intézkedni. Valószínű szennyvíz szivárgás, ha növekszik gyorsan a folt. Ezt a vízvezeték szerelő ránézésre megmondja.

A sima vízszivárgás kiszárad, azzal nem kell semmit csinálni. Szennyvíz szivárgásnál a szennyezett vakolatot is le kell verni, újravakolni és festeni.

2015. okt. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elírtam, ... ha NEM növekszik gyorsan...
2015. okt. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a szuper válaszokat! A fürdőmben nincsen WC, az egy külön helyiségben van, így valószínű csak sima víz szivárgás..:) Volt egy dugulás 2 hónapja, úszott az egész lakásom.. Lehet akkor történt valami a csövekben. Majd valamikor ez is ki fog derülni, talán tavasszal meglessük a főbérlőmmel, a fűtési szezon után.
2015. okt. 23. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!