Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűtéskorszerűsítésnél hivatalo...

Fűtéskorszerűsítésnél hivatalosan a gázszolgáltatóval kell leszereltetni a gázórát?

Figyelt kérdés

Új cirkófűtést szereltek a lakásomba, és a gázos saját maga szerelte le a gázórát, amikor elkezdték a rendszert építeni. Kérdés, hogy ez szabályos-e, és amikor jönnek a főgáztól ellenőrizni, visszarakni és plombálni az órát, akkor megbüntetnek-e?


Előre is köszönöm ha valaki válaszol.



2015. okt. 22. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:

jajajj... hát ez nagyon nem volt szabályos!

én áramszolgáltatónál dolgoztam több, mint 20 évet.

ebből a szempontból szerintem ugyanaz, mint a gáz.

a plomba azért van, hogy biztosítsa, hogy csak a szolgáltató embere nyúljon a mérőkészülékhez.

az a fura nekem, hogy egy gázszerelőnek ezzel tisztában kell lennie.

tehát vagy "okosba" megoldja, ami vagy összejön, vagy nem, vagy nem is foglalkozik ezzel, és a te sarad lesz, ha lebuksz.

az általános szerződési feltételekben vagy az üzletszabályzatban szerepel, hogy a mérőhöz a fogyasztó nem piszkálhat.

nálunk áram ügyben egy ilyen eset minimum 6-700 ezres büntetést vont maga után.

utána még lehet pereskedni, de a te eseted rosszabb, hisz nem csak megbuherálhattad a mérőt, hanem egyértelműen le is szerelted. (az mindegy, hogy nem te)

az a baj, hogy sokan azt hiszik, övék a mérőkészülék.

de nem. az a szolgáltató tulajdona.

egyébként van szerződésed ezzel a gázossal, kapsz áfás számlát?

mert nehogy az legyen, hogy utólag letagadja, hogy ő dolgozott nálad.

először kérdezz rá, hogy ő ezt hogy tervezi megoldani, és ha számodra kedvezőtlen a válasz, akkor keress fel egy ügyvédet.

mert ha bejelented a szolgáltatónak, ők téged fognak megbirságolni, ők veled állnak szerződésben, neked kell biztosítanod a mérő rendeltetésszerű használatát. ők nem fognak egy idegent beperelni, azt csak te teheted meg.

2015. okt. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a lehetőség teljesen adott ha nem lett bejelentve. a plombát csak a szolgáltató veheti le és rakja fel és költsége van. ha megbüntetnek egy szót sem szólhatsz. akár az órát is buherálhattad, vagy bármi mást csinálhattál, és kitudja mióta.
2015. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
úgy tudom, hogy a panel programban a fűtés szerelőknek van jogosultsága, hogy mérőórát levegyen és vissza helyezzen.
2015. okt. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ez is a szolgáltatóval van egyeztetve, de ilyenkor kompletten az egész házban csinálják, és újra átveszi a szolgáltató.

ha egyénileg valaki megbont egy plombát, abból csak baj lehet. nekem a víznél is külön le kellett jelenteni,aztán kijöttek, noha a szerelő több karbantartót ismert ott.

2015. okt. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xswerdy ***** válasza:

miért szerelte le a gázórát? Ha az órától cseréli is a vezetéket, akkor persze az óráról le kell szerelni a belső oldali csövet, és onnantól újra vezetni a kazánig. De a mérőt a méretlen csőről (ami plombálva van) nem szerelheti le.


Amikor majd a gázművek kijön átvenni, akkor kell leszerelni az órát mindkét csőről, nyomáspróbát végezni, és utána lehet visszaszerelni, és újra plombálni.


És mielőtt az egészet elkezdtétek, ugye készült egy gázterv, amit engedélyeztettetek?

2015. okt. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Igen, készült gázterv, le is adták, elvileg rendben van. Papírok közül egyedül a kéményseprő szakvéleménnyel van probléma, mivel az eredeti a kivitelezőnél van, akit a gázos nem fizetett ki, nekem pedig a főkétüsz nem hajlandó másolatot adni, mondván hogy nem én vagyok a megrendelő. Az nekik nem elég, hogy én vagyok a tulajdonos, mindent én fizettem ki, és minden az én nevemen van.

2015. nov. 2. 10:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!