Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Radiátort egy bosh festékszóró...

Radiátort egy bosh festékszóróval le lehet fújni? Milyen festék kell rá?

Figyelt kérdés
2015. okt. 25. 15:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Le lehet és radiátor zománc kell rá.
2015. okt. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hogy kell? Mennyire kell higitani a festéket?
2015. okt. 25. 16:12
 3/18 anonim ***** válasza:

Attól függ milyet veszel - rá van írva a flakonra minden.

Itt egy példa:


[link]


A biztonsági adatlapján is le van írva, hogy jól szellőző helyen kell csinálni. A haveromnál nyáron leszedtük a radiátorokat és kint fújtuk. Bent szerintem fújva szépen beterítene mindent, úgyhogy ha most, leszerelés nélkül akarod festegetni, akkor nem biztos hogy a fújás a legokosabb ötlet.

2015. okt. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Akkor szivacsos teddy jobb megoldás?
2015. okt. 25. 17:16
 5/18 anonim ***** válasza:

egy jó tanács, vagy inkább tapasztalat:


én tavaly nyáron festettem át a radiátoraimat, kettő kivételével.

igaz én kompresszorral csináltam, de ezekkel az elektromágneses festékszórókkal is le lehet fújni szépen.

nagyon drága kimondottan radiátorra való fehér zománcfestékkel fújtam le.

szép lett, kint száradt a szabad levegőn egy hétig, majd kb még két hónapig a garázsban volt, még fel nem került a helyére.

eljött a fűtési szezon, és olyan iszonyat büdös volt a radiátor mikor befűtöttem, annak ellenére hogy több mint két hónapja volt megszáradni.

kb egy hónapon át minden nap szagoltuk a kipárolgó festék szagát, ahogy felmelegedett a radiátor, pedig 1 liter Trinát festék 6 ezer forint volt, tehát nem gagyi.


a kimaradt két radiátort nemrég festettem le, akril dobozos spray festékkel.

vettem 3 darabot, darabja 900 forint volt, és egy radiátorra elég volt a 3.

igaz nem túl jó a fedése, de így is nagyon szép lett, csak lassabban kell fújni, oda figyelve hogy ne folyjon meg.

ÉS!

a lényeg hogy semmi szaga nincs, pedig ez csak 3-4 napot száradt, mielőtt bekapcsoltam volna a fűtést.

2015. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ilyen 280w-os Bosch gépre gondoltam.nem tudom levenni a radiátorokat, bent fújnám/festenem meg.
2015. okt. 25. 17:55
 7/18 anonim ***** válasza:

én fújtam már zárt térben, és az oldószer elviselhetetlen szaga mellett minden tiszta festék volt, ahogy az elporlasztott festék szált a levegőben, úgy rá is tapadt mindenre.

akkor inkább ecset, vagy oldószer álló szivacs teddy henger, vagy velúr teddy henger.

ezeket nem eszi meg a hígító olyan hamar.

2015. okt. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

bakker 10-20 ezer egy új radiátor


azokat az alu vajszínű radiátorokat le kell cserélni

2015. okt. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2015. okt. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 horex ***** válasza:

#5


Drága Trinát és nem gagyi!

Viccelsz? Radiátort nem trináttal fújnak hanem radiátor festékkel, pl. Kalorfix.

Gázkonvektor burkolatát festettem vele és nagyon kevés szag elöször, aztán semmi. Tény hogy egy hetet hagytam száradni.


És ha már festés, velúr teddy és nem szivacsos. Ez utóbbi nekem nem jött be, apró buborékos maradt a felület.

2015. okt. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!