Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Futeskorszerusites:kazancsere/...

Futeskorszerusites:kazancsere/radiatorcsere/csocsere/tisztit as?

Figyelt kérdés

Az utobbi idoben (1-2 ev? )eszrevttem hogy a futes "minosege" nem az igazi. Mig a konyhaban a radiator forro (ami 2-3 meterre van a kombikazantol), addig a haloszoba (ami a 80 m2-es lakas teljesen ellenkezo pontjan van a leheto legmesszebb) eppencsak langyos.Legtelenites, kazan vizzel valo feltoltese utan sem oldodott meg a helyzet. Minek volna a legtobb ertelme? (nyilvan a legkevesebb penzbol :))

-a rendszer tisztitasa vegyszerezessel egy szakember altal

-uj kazan (nyilvan ez nem olcso, de elofordul, hogy lenne hozza segitseg anyagilag csaladtol)

-kicserelni a radiatorokat (eleg regi radiatorok,legalabb 20 evesek, lapradiatornak tunnek,tehat nem az a regifajta nehez vas mint a regi panelekben) ?

Ha az ember kazant cserel, lehet nem jut elorebb, mert a csovek sz@rok, ugyanez lehet a helyzet a radiatorokkal is..

Hajlok arra hogy egy szakember kitisztitsa a lerakodasokat, stb, de ott lebed a szemem elott az is, hogy regi radiator, es a kazan is legalabb 10 eves..(vizmelegitos kombi, ennel tobbet nem tudok rola :) )



2015. okt. 30. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem kb 35 éves régi gravitációs rendszerem van itthon, vastag csövek, és ahogy távolodik a hőcserélőtől egyre vékonyabb csövek vannak.

na már most van rajta gáz, és vegyes tüzelésű kazán is.

eddig semmi probléma nem volt vele, a vegyes tüzelésűn természetesen van keringető szivattyú is, ami normálisan elviszi a meleg vizet minden hova.

soha nem volt tisztíva, a vizet szoktam 5 évente lecserélni a rendszerben és kb ennyi.

tehát először is azt kéne tudni, hogy neked milyen rendszered van, gondolom nyitott és gravitációs?

2015. okt. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

sajna nem tudom, abszolut nem ertek hozza :) annyit tudok, hogy bedugom a 220V-ba, elkezd kicsit gondolkodni a kazan, es kiirja hogy OK :D

ATAG markaju, nem ilyen gazgyujtos. de hogy ez hogyan mukodik, azt nem tudom :(

csovek a plafon alatt mennek es a fal menten fuggolegesen le a radiatorokhoz :) nyilvan nem ez az info,amire gondoltal...

2015. okt. 30. 13:54
 3/3 anonim ***** válasza:

bizonyára zárt, mert gravitációs sok minden miatt nem lehet, illetve már nem igen csinálnak ilyent.

mivel a víz nem változik, a szivattyúnak el kell tudnia nyomni a vizet, kazánt és radiátort hiába cserélnél, lényeg a szivattyú szállítása. első nekifutásra a kazánhoz közelebbi radiátorokat zárd el, és csak kicsit nyisd meg, aztán a kazántól távolodva mindig jobban nyisd őket(legtávolabbikat teljesen); így kevesebb víz megy az első radiátorokba, több a távolabbiakba.

ha nem segít, akkor a szivattyút kell megnézetni a kazánba.

2015. okt. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!