Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Zománckádat mivel lehet...

Zománckádat mivel lehet hatékonyan megtakarítani ami tényleg eltünteti a szennyeződéseket?

Figyelt kérdés

2015. nov. 2. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Én szórófejes Flóraszept - et használok direkt fürdőbe valót.

De ha nagyon sok a lerakódás jöhet a Cif suroló!

2015. nov. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TappancsMancs ***** válasza:
A szemcsés súroló meg fogja karistolni, hiszen ezzel tisztít. Előbb nézd meg egy icipici helyen hogy neked megfelel e amit csinál.
2015. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megelőzni könnyebb. Egy kis habfürdőt kell adagolni, hogy a dzsuva ne rakódjon a vízszint tetején a kád szélére. Amúgy vannak karcmentes súrolószerek, amik púder finomságúra őrölt mészkővel mindent leszednek. De csak óvatosan és gyengéden!! Ha durván és erősen csinálod, akkor a zománcozás fénye is odalesz...
2015. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!:)
2015. nov. 3. 18:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok ! Elfelejtettem oda írni hogy Cíf folyékony súrolóra gondoltam.
2015. nov. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2015. nov. 4. 17:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne felejtsétek el a jó öreg hipót ! Lefolyót bedugni,1 dl hipó a kádba, gumikesztyűben nagyobb méretű körömkefével felvinni a hipót a kád teljes belső felületére (jó szellőzés mellett). A hipó tulajdonképpen elég tömény nátronlúg, tehát elszappanosítja a zsíros szennyeződést, a benne levő hipoklórossav meg oxidálja a színanyagokat. 5-10 perc elteltével meg kell nézni, mennyire hatásos volt a művelet és szükség esetén újra felvinni a kád belső falára a hipót. Súrolni gyakorlatilag nem kell, tehát még csak fizikai munkát sem igen kell végezni. Ha elégedettek vagyunk az eredménnyel, akkor le lehet engedni a kádból a hipót (ha van még) és vízzel leöblíteni a kád belsejét. Ha rozsdafolt van, azon csak savas beavatkozással lehet segíteni, ha a megsérült zománc alól kibukkanó öntöttvas rozsdásodik, akkor azt ott megfelelő műgyantás festékkel kell javítani. Ha régi kád belseje már érdes, akkor jobban tapad rá a kosz és gyakrabban kell hipózni. Ha műanyag kádról van szó, akkor azt semmiféle súrolóanyagot tartalmazó szerrel nem szabad kezelni, csak a hipó.
2015. nov. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást!:)
2015. nov. 16. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!