Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen ragasztó fogja meg a...

Milyen ragasztó fogja meg a palatetőt és az agrofóliát is?

Figyelt kérdés

Ideiglenesen agrofóliát akarok tenni a palatető azon részére ahol beesik az eső, már megvettem az agrofóliát (UV stabil) és most csak azon filózom, hogy milyen ragasztót vegyek ami az agrofóliához és a palához is tapad.

(Már gondoltam a purhabra is, igaz az nem ragasztó hanem tömítő anyag, de nekem űgytűnik, hogy attól függetlenül elég jól ragadt olyasmihez amihez nem kellett volna.)



2015. nov. 4. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Palához szilikonkaucsukot szoktak használni.
2015. nov. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát. És tudna mondani egy konkrét terméket vagy legalább is márkáját az ilyen ragasztónak? (Mármint abban az esetben ha már használt ilyen ragasztót.)


Csak azért kérdezem, mert a neten körülnéztem, és úgy tűnik, hogy azoknak amelyeket megnéztem elég húzósak az árai, 1kg-ot 10000Ft-ért vesztegetik.

2015. nov. 4. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt a fóliás megoldást valahogy nem tudom elképzelni... Nekem is palatetőm van, néhol főleg nagyobb esőkkor szokott itt-ott csöpögni az illesztéseknél. Én is szilikon tömítőt szoktam használni. Esőben felmegyek a padlásra és bejelölöm hol csöpög. Utána ha elállt belülről szépen beragasztom és után nem folyik többet. A neutrális elvileg nem bántja a palát, de én csináltam már ecetsavassal is, azzal sem volt semmi baj. 1000Ft egy tubus, amivel legalább 40-50 csöpögő illesztést be tudsz ragasztani. Kell hozzá még egy kinyomópisztoly, ha nincs ilyened, de az is pár száz forint, max egy ezres. Így néz ki egy tubus, de bármilyen más márka is megteszi: [link]
2015. nov. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A fóliás megoldás azért "van szóban" mert a kérdéses ház 1-2 éven belül le lesz bontva de addig is jó lenne ha a tető nem ázna be. Ha az épület nem lenne lebontásra ítélve akkor felújítanánk az egészet.


Nálunk nem apró csöpögéses probléma van hanem törött és sérült 40x40-es palatáblákról van szó, ugyanis a ház fele hosszában értelmezve le lett bontva a másik tulaj által és sajnos nem tett a tetőre egy tető szélet hanem a palák széle ott úgy tátog mint a cápa fogak, némyelyik eltörve, kitörve, stb. plusz a tetőn néhány helyen a pala kicsúszott, elcsúszott sőtt a gerincen egy félméteres hosszban a pala hiányzik is.


Tehát ilyen súlyos problémákat kell orvosolnom ideiglenesen. Nem azért mert nincs pénz egy új tetőre hanem mert nincs értelme 1 milliót vagy 500 ezret költeni egy olyan tetőre ami 1-2 éven belül le lesz bontva.


Tehát én nem tömítő szilikont kerestem illetve keresek hanem első sorban olyan ragasztót ami a műa. fóliához és a palához is ragad. Most kaptam ugye a tippet a szilikon kaucsukról ami tapad a palához, de nem biztos hogy a fóliához is, ugyanis ha a fólia hasonló anyagból készül mint a ragasztó tubusa akkor az nem fog hozzá ragadni.


Ami pedig a kissebb csöpögést jelenti palatető esetén, nemrég tudtam meg, hogy mi okozza:


Ha a 40x40-es palák nem előírásszerinti távolságon fedik egymást (illetve ha a szaki annak idején nem minden palát fektetett le előírás szerint) akkor azokkon a helyeken a palák alatt moha képződik és a moha a kapilláris elven bevezeti az esővizet visszafelé (felfelé) a pala alatt és ott csöpög le a födémre.


Tehát az első fő ok az, hogy nem elég széles az átfedés a palák között, a másodlagos pedig az ott képződött moha.


Az első okot már nem lehet utólag megszüntetni de a másodikat igen, ha megszabadítod a palatetőtöket a mohától kívül is belül is (a lemezek között, de leginkább az alsó csücsköknél, akkor a tetőbeázás is meg fog szűnni.

2015. nov. 8. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!