Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakás falát, tapétáznáto...

Panel lakás falát, tapétáznátok, vagy simán festenétek?

Figyelt kérdés
2015. nov. 9. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha inkabb egyszeru, egy szinu falat szeretnel, akkor fesd le inkabb ( azt barmikor ujrafestheted nagyobb macera nelkul) de ha mintasat szeretnel, akkor tapetazz.
2015. nov. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Én pl nem vagyok a tapéta híve. Senkit se akarok megsérteni csak hát nagyon nem. A panelnél az első alap kialakítása több idő, egy betonglett elkel neki, a falak se feltétlenül egyenesek, lehetnek a tapéta alatt lyukacsok és ilyenek. Utána már a festést egyszerűbb felújítani. Meg szerintem jobban hat, mutatósabb.
2015. nov. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Festés. Legfeljebb egy-egy falra tennék tapétát dekorációs célból. De én az egyszerűség híve vagyok, így minden fal festve van.
2015. nov. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Én szeretem a panel anyagát, így biztos tapétáznám, hogy "lefedjem" vele. Valamilyen mosható, többször festhető tapétával, amit aztán 2-3 alkalommal átfesthetnék.
2015. nov. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyit szeretnél költeni rá, és milyen a fal állapota. Köztes állapotnak vannak festhető tapéták pl. fűrésporos tapéta.


Mi lakásvásárlásban vagyunk, panel, fűrészporos tapétával. Biztos nem fogom leszedni a tapétát, majd olyan színre festjük, ami nekünk tetszik. De jelen helyzetben feleslegesnek tartom azért leszedni, hogy a falat fessem. Ha rossz állapotba lenne a tapéta, vagy valamiért fel kellene újítani, akkor viszont biztos nem tapétáznám a falat.


Ezért is mondom, hogy neked kell mérlegelni mi éri meg jobban a te helyzetedben.

2015. nov. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

bocs: "...nem szeretem..."

#4. voltam

2015. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább festék párti vagyok. Ott olyan mintát csinálsz a falra, amilyen éppen eszedbe jut, míg a tapétánál ugye ezek adottak.

Igaz a glettelés miatt a festés kicsit porosabb művelet, de szerintem szebb is, későbbiekben pedig könnyebben kezelhető.

Év elején festettem ki a konyhát, 3 színű lett, csíkos, de nem bánom, hogy nem tapéta lett.

2015. nov. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!