Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi idő egy konyha teljes...

Mennyi idő egy konyha teljes felújítása mindenestül (kőműves, csempe, padló, ablak, festés)?

Figyelt kérdés
2015. nov. 11. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
2-3 hét.
2015. nov. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
de nyáron!
2015. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
34 óra
2015. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi tavaly bővítettük a házat amibe a konyha kibővítése is benne volt, plusz az étkező rész is egybe volt vele. Nekünk a villany vezetékek és a gázvezeték, vízvezeték felújítása és hosszabbítása is benne volt ebbe, új csempe, járólap, új ablak minden. A házunk kibővített része már megvolt akkor nyitottuk egybe a helyiségeket akkor csináltuk a konyhát az mindennel együtt tartott 1 hónap volt. A kőműves, burkolói munkákat apám csinálta, a villanyszerelést én mert abba dolgozok részben de eredetileg asztalosként tanultam. A burkolást én is megbírtam csinálni apám segítségével ezt hétköznap munka után csináltam minden délután egy keveset. A konyhabútor kompletten beépített szekrénysor egyedileg leszabattam a lapokat mert hozzá való gépem nincs, de nagyrészt mindent én csináltam 2 jó barátom segítségével. A gáztűzhely is új helyet kapott amivel a gáz csövet kellett átalakítani igaz csak főzésre használjuk így nem ment rá a fűtésünkre. Az is benne volt hogy a fűtés rendszerünket akkor csináltuk nulláról még azt is be kellett vezetni igaz azt a mester hamar megcsinálta ez 2 nap volt leginkább amiatt nem haladtunk a konyhával, de lényegében amikor már megvoltak a bútorok meg minden a helyén volt szinte akkor már csak takarítottunk meg az utólagos bútorvilágításon szenvedtem meg az apró munkákkal, kis vízmelegítőt is akkor kötöttem be meg akkor vártuk a szerelőt aki beköti a gáztűzhelyünket mert az eddig kimaradt. Utána már szinte minden megvolt a konyha használatra kész volt akkor már csak 2-3 napig mindent pakoltunk be az új helyükre. Az 1 hónap alatt beleértve a helyiségek egybe nyitása, falbontással a csővezeték rendszerek és a villany vezeték rendszer kialakításával együtt az 1 hónap alatt minden nap volt csinálva vele valami, talán egy olyan nap volt amikor nem volt csinálva semmi de lényegében sokáig tartott és addig a nappaliban főztünk inkább melegítettük az ételt rezsón meg a mikróban. A mosogatást ideglenesen a fürdőszobába csináltuk vagy kint az udvaron ha jó idő volt, mert a régi mosogatót oda vittem ki, kerti csapot rákötöttem a lefolyót pedig egy kisebb kondérba vezettem amit utána azonnal a pöce gödörbe öntöttem hogy ne büdösödjön be.
2015. nov. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó esetben egy hét. Nem is igazán a munka időtartama sok, inkább hogy az érintett szakember mennyire érkezik akkor amikor az ő munkája következik. Ezzel szoktak gondok lenni.
2015. nov. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én inkább egy univerzális vállalkozót akarok megbízni akkor is, ha jól lehúz, mert így talán garantálva van a tevékenységek összehangolása meg a felelősség.
2015. nov. 12. 20:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Előbb van garantálva a lehúzás sajnos az esetek többségében :(
2015. nov. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!