Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kályhából kandalló készítés...

Kályhából kandalló készítés lehetséges?

Figyelt kérdés

A szobámban van egy régi kb. 2m magas cserépkályha ( valahogy így néz ki [link] ) nagyobb felújítás lesz a szobámba a tavasszal, hajópadló van jelenleg a szobába ami le lesz cserélve laminált padlóra, persze alá betonozni kell, meg ilyesmi. Mivel engem nagyon zavar ez a cserépkályha, mondtam a szüleimnek, hogy a felújítás alatt akkor ezt meg is tudjuk szüntetni. Persze nem engedik, mert hogy az milyen jó, meg szép. És arra gondoltam, hogy ha azt lebontanánk akkor lehetséges-e, úgy megoldani, hogy a helyére egy kandalló kerüljön, "nagyobb" munkálatok nélkül, hogy a cserépkályha kéményébe belevezetni, hogy ne keljen plafont fúrni, kéményt építeni?

Ehhez hasonlót szeretnék:

[link]



2015. nov. 18. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden további nélkül ha a kémény rendbe van ,mindkettő fával működik .De nem biztos, hogy jó cserét csinálsz, a csempe tovább tartja a meleget.
2015. nov. 19. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Viszont át lehet úgy is rakatni, hogy ez a cserépkályha marad, csak az ajtót kicserélitek egy nagyobb, ablakos úgynevezett látványajtóra, ami olyan, mint amit a másik képen látsz, tehát látni fogod, ahogy ég a tűz a kályhában.

.

Ez talán egy jó kompromisszumos megoldás lehet!

2015. nov. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A cserépkályhát szinte nem is használjuk max 2X egy fűtési szezon alatt. Szóval ezért sem értem, hogy miért nem lehet azt megszüntetni.

Az pedig nem jó megoldás, hogy csak egy ajtót cserélünk, mert nekem a nagyságával, az elhelyezésével és a csempékkel van problémám. Mert úgy van elhelyezve, hogy nem csak az egyik falra van ráfordítva hanem sarkosan így rengeteg helyet foglal el a szobámból. A csempék pedig nagyon csúnyák az a minta meg a szín összeállítás. Nem az én világom. :D

2015. nov. 19. 09:22
 4/6 gomzoli ***** válasza:
64%

Amit a kandallóra költenél, annak az összegnek a feléből le lehetne bontani, odébbrakva újra lehetne építeni a meglévő cserépkályhát, és új (számodra is tetsző) cserepekkel lehetne burkolni. Az átlátszó üvegajtó pedig feltenné az i-re a pontot. Vétek lenne elpazarolni egy jó cserépkályhát.

Ha azonban mégis a lebontás mellett döntenétek, akkor meg rongálás nélkül szakszerűen kell szétszedni, és a darabjait eladhatod. De a régi (számodra nem tetsző) csempéket is eladhatod, ha mégis marad a cserépkályha, csak éppen átalakítva. Én ezt tenném.

2015. nov. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

cserépkályháról hasonló a véleményem mint amit írtak. bármikor jobb a kandallónál(ami csak divat, de nem igazán hatékony). de te tudod.

hajópadló csere vagy felújítás nem jöhet szóba? ezerszer többet ér mint egy laminált. ha betonoztok, akkor vízszigetelni is kell alatta. ebben az esetben, ha a fal alatt nincs megfelelő vízszigetelés, akkor minden eddigi alsó nedvesség a falakba tódul és nedves lesz idővel és a vakolatot is ledobja.

2015. nov. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
Mindenképp érdemes valami tartalék fűtést megtartani. De amit gondolsz - a bontás-új építés - több mint félmillióba kerülne. Egy ronda, régi cserépkályhát én is kidobnék, ha mást nem egy vaskályhát vennék a helyére.
2015. nov. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!