Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit tudok tenni a fürdőkád...

Mit tudok tenni a fürdőkád előtti fűtéscsővel, ha új kádat szeretnék és ezt a csövet a fütési szezonban nem lehet kiiktatni? Milyen esztétikus megoldás lehet?

Figyelt kérdés
A csere sos lenne...hogy lakható legyen a lakás. Ugy tudom csak a fütés elzárás,viz leeresztés után lehet pl. törölköző száritóra cserélni. Gondolom a többi lakó nem örülne.

2015. nov. 22. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha öntött vas kád akkor elég bajos a kiemelése/cseréje,mert hogy 100Kg a régi,és átemelni elég bajos.

Van még a kádfestés megoldása is,vannak végek akik elég profin felújítják.

A takarásra meg lehet tenni perforált rozsdamentes lemezt.


A főtávtól lehet kérni a soron-kívüli téli leüríttetést,ilyenkor ha jól tudom 28eft csak ez, de illendő" hamar elvégezni (pár óra) az átalakítást(vagy legalábbis a 2 alap elzáró beépítését a csövek elé ,mert a fázós szomszédok megölnek a fűtés hiányában.

(Kell hozzá a közös képviselő hozzájárulása is)


De szerinted nem lenne jogos a szomszédok felháborodása?

Miért november végén jut eszedbe a fűtéssel variálnod egy társasházban....

2015. nov. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló! panel fürdőkádról van szó. _Mivel többen cserélték már le, gondolom, nem olyan irdalmatlan nehéz.

Ahogy írtam is, azért kell most , hogy lakható lehessen.

Röviden a történet: szeptemberben meghalt a nagybátyám, aki ott lakott. Apukám tulajdona a lakás, és Ő felajánlotta, hogy elajándékozza nekem, cserébe én álljam a felújítást.

Ennél jobb ajánlatot nem is kAphattam volna, mert a fiam jövőjére gondolva, biztosíthatom Neki a lakhatást ha nagykorúvá válik.

Addig van még 10 év... és szeretném kiadni albérletbe. Mivel a lakásban 20 éve nem történt felújítás az előző években pedig takarítás sem nagyon...így jól le lett lakva. Én abba a fsz.-ba semmihez sem érek szívesen :(


Várhatnék a fűtési szezon végéig, de addig a rezsit, kklts.-et fizetni kell. (kb. 20 ezer per hó)

Mivel mi külön lakunk, van már egy háztartás amit fizetünk....


A felújításra megvan a pénz (kb. 2 millió)....de többet nem szeretnék rá fizetni, ha nem muszáj.

2015. nov. 23. 08:04
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként Szegeden van a lakás
2015. nov. 23. 08:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Van egy fagyasztásos technológia is. Keressél rá így.


A lényege hogy a csövekben gázzal jégdugót hoznak létre a szerelési munka idejére.


Ha eltudod zárni az alagsorban a szelepeket - és a közös képviselő nem problémázik - a kád előtti csövek áthelyezése/áthidalása 2 óra alatt megoldható.


A fürdőkád pedig tényleg Qrva nehéz, mert az még öntvényből van 7-9 mm falvastagsággal...

2015. nov. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, én is épp ma hallottam erről a fagyasztásos technikáról. Utána nézek :)
2015. nov. 23. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!