Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kilyukadt az öreg öntöttvas...

Kilyukadt az öreg öntöttvas vegyes-tüzelésű kazánunk. Van valami mód arra, hogy megfoltozzuk?

Figyelt kérdés
Nem nagyon van pénzünk új kazánt vásárolni... Van arra mód, hogy a régi "Szarvasi" típusú kazánunkat megjavítsuk?

2015. nov. 27. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha találsz olyan szakit, aki tud öntvényt hegeszteni.
2015. nov. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen öntvénypálca és a szaki szükséges a cuccaival .
2015. nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

meglehet hegeszteni, de nincs értelme, mert az öntvény elég macerás anyag.

a hegesztés alatt keletkező hő miatt apró hajszálrepedések lesznek ha gyorsan hűl ki az öntvény.

tehát hegesztés előtt is fel kell melegíteni 700-800 fokosra a fémet, majd hegesztés után is lassan hűteni, mert a hirtelen hűlés miatt szétreped a hegesztés mellett.

én biztosan nem küszködnék vele, mert vagy jó lesz vagy nem.

és ez is csak ideiglenes megoldás, azon meg rettegne a tököm, hogy mikor lyukad ki megint, és folyik majd a víz.

az meg a másik, hogy ha az öntvény eljut arra a sorsra, hogy bizonyos helyeken kilyukad, akkor az már a végét jelenti a kazánnak.

inkább használtan vennék egy kazánt, 30-40 ezer körül vannak már elég jók.

2015. nov. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
sajnos olyan helyen van, ahol szinte lehetetlen hegeszteni sztem
2015. nov. 27. 21:24
 5/7 anonim ***** válasza:

elég cikis hegeszteni, mint írták már, ha alig férni hozzá, meg pláne. talán csak egy-két felmelegedést fog kibírni és máris megreped mellette.

esetleg valami spéci ragasztó, de annak utána kell járni...stb, nem egyszerű, de biztosan létezik. leg jobb volna egy használt kazán, ha újra nem telik; de jól meg kell nézni.

2015. nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem biztonságos.


Már el kellett volna gondolkodni egy fűtés korszerűsítésen, még a nyáron!


Én vészmegoldásként a helyetekben berakatnék egy inverteres hűtő-fűtő klímát, azokba a szobákba amikben melegnek kell lennie,

pl: fürdő, nappali.

Ez egy hétvége alatt megvan talán 160-200 ezer ft ból, és ha nem lesz minusz 20 fok akk nem fagytok halálra, és a villanyszámla sem lesz horror.


Plusz vegyetek ilyen elektromos ágymelegítőket amiket pokróc alá tesztek, és arra teszitek a lepedőt, éjszakára az is sokat jelent, és az sem fogyaszt szinte semmi áramot! Ezekből a sencor márkájút ajánlom, mert nekem ez vált be leginkább tescost semmiképp se!

2015. nov. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ennyivel már kazánt is vehetnénk..
2015. nov. 29. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!