Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan/hol tanulhatnék meg...

Litvai György kérdése:

Hogyan/hol tanulhatnék meg fürdőszobát csempézni rövid idő alatt?

Figyelt kérdés
Magam szeretném megcsinálni a fürdőszobánkat, de nem értek hozzá, és elegem van belőle. Szakmát nem tudok most külön letenni munka mellett.

2015. dec. 2. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
2015. dec. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

sajnos rengeteg gyakorlat kell hozzá, hiába nézel meg videókat, és olvasol el cikkeket, a kezednek "rá kell állnia".

én soha életemben nem burkoltam semmit, aztán egyszer eldugult a wc és kénytelen voltam szétverni és magam megcsinálni, mert nem volt pénzünk szakemberre.

23 éves voltam.

ez volt életem első burkolás, mai szemmel nézve nem lett szép de én akkor örültem ahogy sikeredett (azóta egyébként újra szétvertem és megcsináltam profin :D)

aztán ahogy telt az idő, egyre több kézügyességet szereztem más téren is, következő burkolásom a konyhán lett, az már egész jól sikerült, aztán következtek a járólapozások a házban, majd végül a fürdő ami szó szerint profi szinten sikerült.

azt hozzáteszem hogy most 30 éves vagyok, és cirka 7 év kellett hogy megfelelő szakmai tapasztalatot szerezzek, hogy tudjam nem lesz semmi gond ha bele vágom valami felújításba a fejszém.

én azt ajánlom neked, hogy vegyél pár négyzetméter valami nagyon gagyi és olcsó csempét, aztán csinálj ilyen "kihívásokat" ha van lehetőséged valahol burkolgatni ahol nem számít a kinézet.

pl ilyen élvédőzést, vízszint beállítást, csemperagasztó egyenletes felhordását, fugakereszt használatát, szabást, csomópontok összehozását stb. ilyeneket érdemes gyakorolni.

haveromat pl. a garázsukban tanítottam meg néhány burkolási fortélyra, az egyik falon csináltuk ott nem számított hogy milyen lesz.

egyébként nem egy nagy valami a burkolás, jó szem és jó kéz kell hozzá, csak tényleg elsőre neki vágni a fürdőnek elég nagy kihívás, úgy hogy előtte még egy fogas glettvasat sem fogtál a kezedben...

2015. dec. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az sem árt ha tudsz vakolni, esetleg betonozni szépen, nem tudom milyen a fürdőtök de nem mindent lehet aljazkiegyenlítővel kihozni szintbe, vagy ha levered a régi csempét lehet a vakolat is megindul...Szóval ha van egy jó felületed arra már nem olyan vészes ragasztani egy egyszerűbb mintázatú burkolatot. Jah és a szerszámok csempevágó is kell majd, flex kővágókoronggal, meg egyéb kéziszerszám fogasglettvas, vízmérték stb...Ha levered a csempét figyelni kell a régi víz, villany kiállásokra is, azok rendben legyenek mert ha gáz van utólag szívás lesz vele.
2015. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jelentkezz be segédnek egy burkolóhoz hétvégi munkákra...
2015. dec. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:

Csatlakozom az előző válaszokhoz. Először tanul olvass nézz, minden infó ami kellhet, mit mivel hogy miért hogyan ne... Utána ne kapkodj, minden lépést megfontoltan, ne siess rutin nélkül. A végeredményen nem az fog látszani milyen gyorsan készült hanem ahogy kinéz meg ahogy fent is marad.


A mérésekre illesztésekre ügyelj, sík felületek, vízszint, derékszög, függőleges, felrakáskor illeszt és fugakereszthez IGAZÍT, nem kihagyni és csak odatenni! Ha ott van pár db vízmérték rárak és egy szintben van e, ha kell nyomkodni.


Meg a vágást oldd meg mert szép vágást csak géppel tudsz. Bár lehet kézzel de gyárira sok meló eszköz és ügyesség, inkább gépi.

2015. dec. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!