Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha kívülről le van szigetelve...

Ha kívülről le van szigetelve a ház belülre ragaszthatok gipszkartont?

Figyelt kérdés
8-as nikecell van körbe, belső falakra szeretnék majd gipszkartont ragasztani, mert elég hepehupás, ronda a fal, nem akarok vakolni, a kartonozás tisztább meló lenne és jobban tudnám részletekbe csinálni, plusz vakolni nem tudok, kőművest kéne hívni arra nincs pénz, a ragasztást meg én is meg tudom csinálni.

2015. dec. 8. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem sűrűn hallottam még gipszkarton ragasztásról... de lehet van..a szigetelés nem zárja ki a gipszkartont.
2015. dec. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van külön gipszkarton ragasztó, ugyanúgy "pogácsával" teszik fel mint a külső szigetelésnél a polisztirol lapokat, elég gyorsan nagy fal felületket le lehet így burkolni, csak nem tudom hogy ha telibe rakok így minden falat azzal nem ártok e a falaknak így hogy kívülről is szigetelve vagyok.
2015. dec. 8. 11:47
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen elméletileg, de célszerű lenne megnézetni előtte egy szakemberrel.

Ezt a pára miatt mondom, nem írtad miből van a fal, mi van a polisztirol alatt, milyen módszerrel van felragasztva.

Milyen a ház talajnedvesség elleni szigetelése, milyen a belső felületképzés és miből van.

Ezeket mind jó lenne tudni, nehogy később "kellemetlenség" legyen belőle.

2015. dec. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

Miért ütközne a gipszkarton a külső szigeteléssel? Nekünk a teljes felső szint és a fürdőszoba is gipszkartonos és kívülről igen jól szigetelt.


Gipszkarton ragasztásról még én sem hallottam eddig.

2015. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintem jó dolog:

[link]

2015. dec. 8. 14:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem rossz, viszont a nagyon hepehupás falat írtó nehéz lesz ragasztós hátlappal egyenesíteni...illetve ezt simán kezeletlen, festetlen téglafalra ajánlják...még mindig egyszerűbbnek találom a csavarozást...
2015. dec. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Végülis igen, az is jó ha beprofilozza az ember, csak szerintem így olcsóbb és gyorsabb, ja és megtapad vakolatra vagy diszperzittel festett falra is.
2015. dec. 8. 15:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan burkolhatsz gipszkartonnal, ha már amúgy is műanyag (nikecell) kotonba bújtattad a házat. De a ragasztást nem ajánlom. Vegyél párazáró fóliát, Bramac lécet, 60 centinként dűbelezd a falra, 50x zsinórozd ki, hogy tutira egyenes legyen, aztán dobd fel rá a gipszkartont. A vakolást egyébként akkor sem úszod meg, mert a fugázás felér vele, ha valóban szépre akarod csinálni.
2015. dec. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A ragasztott gipszkarton szárazvakolatnak hívják, rendszeresen használja a belső szakipar.

Kifejezetten erre a célra készült ragasztógipszet kell használni és gondoskodni kell arról, hogy a vakolat amire ragasztasz, stabil és pormentes legyen, enyhe porrózus felületeken mélyalapozni kell.

A Rigips weboldalán le tudod tölteni a felhasználói kézikönyvet, de érdemes megnézni a szárazvakolat kivitelezéséről szóló videókat a youtube-n.

Legnagyobb előnye a gyorsaság és a minimális vízbevitel a szerkezetbe. Problémás viszont a falra történő nehezebb tárgyak rögzítése, ezek helyeit elő kell készíteni.

2015. dec. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 LSzabi válasza:

Sziasztok!


Néhány (tapasztalat által szerzett) infót szeretnék veletek megosztani falak gipszkartonnal történő burkolásával kapcsolatban:

1.) CSAK ÉS KIZÁRÓLAG külsőleg leszigetelt (kőzetgyapot, hungarocell, vagy grafitos) házban lehet belülről külső falakat szigetelni. Ha nincs szigetelés, akkor TILOS!!! - a gipszkartonfal mögötti fal felületi hőmérséklete néhány fokkal alacsonyabb lesz, mivel érthető módon nem jut oda annyi meleg (mindegy, hogy padlófűtés, vagy konvekciós). A harmatponti kicsapódás miatt (kellően magas páratartalom és egy hidegebb időszak esetén) a falon nedvesség jelenhet meg. Ha nedves, akkor penészedni fogsz! Ez ilyen egyszerű!!!

2.) Lehet ragasztani, de a felületnek SZÁRAZNAK és MELEGNEK kell lennie. Nem lehet nedves, hideg, nem megfelelően felfűtött a ház, nem lehet felnedvesedés (ott vízszigetelés probléma van). – ha így ragasztod fel, akkor penészedni fogsz!

3.) Ragasztás esetén a korábbi festékréteget nagyon ALAPOSAN EL KELL TÁVOLÍTANI! – ha nem teszed, akkor penészedni fogsz, ugyanis a diszperziós/enyves, blabla festéket előszeretettel kedveli a penészgomba.

4.) A ragasztással bevitt nedvesség eltávozását BIZTOSÍTANI KELL! Alul és felül is el kell hagyni kb 1-1,2cm-t, hogy a levegő cirkulálhasson. A falszakasznak ki kell száradnia!!! – ha nem teszed, akkor a ragasztóban lévő víz nem tud eltávozni, a pangó víz hatására pedig nedvesedés alakul ki a „ragasztó pogácsák” környékén, és penészedni fogsz!

5.) Külső fal esetén a gipszkartonfal mögé TILOS kőzetgyapotot, üveggyapotot, hungarocellt, vagy bármi mást betenni!!! BELÜLRŐL NEM SZIGETELÜNK!!!!! SOHA!!!!!!!! Még akkor sem, amikor úgy látod, hogy nincs más lehetőség! ÉS akkor sem, amikor számtalan fórumon írnak erről! SOHA!!!! – ennek oka az, hogy a fal és „szigetelő réteg” között ugyanúgy páralecsapódás lesz, ha pedig nedves a fal, akkor penészedni fogsz!

6.) A páratartalomra figyelj, ne engedd 60-65 % fölé. Tudom nehéz, de: ha teheted, ne teregess bent, vegyél szárítógépet, és gyakran szellőztess 1-2 per erejéig: kereszthuzatot csinálj, és ne buktatott ablak mellett hagyd, hogy lehűljön a lakás/ház.

Összefoglalva: a gipszkarton belső ragasztása bevállt és ismert technika. Iszonyatosan esztétikussá tudja tenni a falfelületet, gyönyörű sima falakat és éleket lehet vele elérni. Szóval lehet ragasztani, de felelőtlenül, előkészületek nélkül ne vágj bele! Remélem segítettem!

2017. dec. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!