Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hol es hogyan tudnek palyazni?

Hol es hogyan tudnek palyazni?

Figyelt kérdés

Iden koltoztem kulon edesanyamtol es neveloapamtol a regi csaladi hazba a batyammal es a baratommal. Nem keresunk tul jol, nem ehezunk semmi hasonlo, pont annyi van amennyi kell,DE a haz 70korul epult, a tetocserepek potyognak mer a gerendak bekorhadtak. Az alsoszinten muanyag aramvezetek van mer akkoriban az volt szabvany, a tetoteren meg rez, a ketto uti egymast es az is mostansag szikrazott es mondtak ki kell cserelni. Az ablakoknal konnyen ki-be a hideg, a gaztuzhely se a regi mer 3 gazrozsaboly az 1 nagy es a legkisebb mukodik. Parommal felakarunk koltozni a tetoterre ahol semmi sincs kesz, vagyis elvolt kezdve. Feherre voltak kenve a falak de bepeneszedtek a teto miatt,padlozas nincs,aram fan fenn,vizcsonk fel van vezetve,ajtok vannak de a bejarati megintcsak ramaty.

Hallottam rola hogy van mar szinte mindenre tamogatas, ezert en szeretnek megpalyazni egy olyat hogy lakasfelujitas, vagy hasonlo, a hazat is hoszigetelnem mer konvektorunk van csak azzal tudunk futeni. Hol lehetne ezt kovetni? Es hogy mukodik a palyazasa? Mik a feltetelei? Van eselyem ezzel nyerni egy pici segitseget vagy hagyjam? Nagyon fontos lenne mert senki mastol nem varhatunk segitseget :(



2015. dec. 10. 11:14
 1/1 anonim ***** válasza:

ügyfélkapunk keresztül lehet pályázni homlokzati szigetelésre, tetőcserére, nyílász záró, fűtés korszerűsítésre stb.

de a szóbeszéddel ellentétben ez nincs ingyen.

az állam ad rá támogatást, de önrésznek is kell lennie.

nyilván nem fogja állni komplett házak több milliós felújítását finanszírozni, ezért kell megfelelő mennyiségű tökének lennie, hogy bele kezdhess egy felújításba.

én 600.000ft-ot kötöttem le állami lakástakarék kasszán, és beregisztráltam az ügyfélkapun, így pályázhattam bizonyos kiírt pályázatokra.

nem mindig van egyébként lehetőség pályázni korszerűsítésre, csak mikor kiírnak pályázatokat, van rá x milliárd, ha ez a pénz elfogy és közben nem kaptad meg a támogatást várni kell a következő kiírásáig.

tehát összességében kell lennie tőkédnek, amit bizonyítanod kell azzal, hogy lekötöd állami értékpapírban, minél hosszabb ideig hagyod (lekötöd) az államnál, és minél nagyobb összegről van szó, annál nagyobb támogatásokra tudsz pályázni.

erről konkrétan az ügyfélkapunk tudsz tájékozódni, hogy milyen (idő-összeg) arányokban kapsz támogatást.

sajnos a visszaélések, és csalások miatt ilyen ez a rendszer, mi lenne ha boldog boldogtalan pályázhatna lakás korszerűsítésre, és felvehetné a milliókat majd lelépne a pénzel.

2015. dec. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!