Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nyitott fűtési rendszer...

Nyitott fűtési rendszer felrobbanhat-e áramszünet esetén? Egy kicsit át van alakítva a rendszer, bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tehát, amit tudni kell;

- eredetileg gravitációs a rendszer, az előremenő és visszatérő ágak egy jó része 2"-s vascsővel van készítve, azonban a régi kazánt és az öntöttvas radiátorokat kicseréltük újakra.

- Beépítettünk egy szivattyút egy kerülőággal, azt hiszem 3/4"-s az ág, ahol a szivattyú megy, értelemszerűen a 2"-s résznél el van ott zárva egy golyós csappal, hogy a kerülőágon mozogjon a víz.

- Nincs beépítve lefúvatószelep, azonban nyílt a rendszer, 2", 1" és 1/2"-os csövekkel, a tágulási tartályhoz egy 2"-os cső megy fel.

- Egy Totya típusú 38kW-s kazánról van szó, 4bar-s próbanyomást írnak elő neki, a tágulási tartály alja és a kazán teteje között kb. így saccolva olyan 3-5 méter különbség lehet.


KÉRDÉSEK:

- 1., Teszem fel elmegy az áram, nem működik a szivattyú, felrobbanhat-e a kazán, vagy át tudja magát préselni a szivattyún keresztül a forró vízgőz a 3/4"-s kerülőágon?

- 2., Mennyire lenne érdemes inkább gravitációsan használni a rendszert? mennyire hatékonyan áramlik a kazánban a víz szivattyú nélkül? ( a két-egy-és félcolos csövekben) Lehetséges-e olyan, hogyha keményen tüzelünk benne például a kazánban forr a víz, a csövekben viszont csak mondjuk 70 fokos,s mondjuk így felrobban a kazán?

- 3., Ha gravitációsan használom a rendszert, hogyan tudnám elérni, hogy a távolabbi szobákban is ugyanolyan jól megforduljon a víz? esetleg oda szűkíthetném a radiátorok golyóscsapjaival? A Radiátorokon egyébként félcolos golyóscsapok vannak beépítve


A válaszokat előre is köszönöm!!!

Kellemes ünnepeket mindenkinek! :)



2015. dec. 22. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Én ,ár azt nem értem hogy gravitációs rendszerhez miért kell keringető szivattyú. Az a lényege hogy ehhez a rendszerhez nem kell. Meg mondanád mért raktátok bele? Egyébként ha nyitott nem tud felrobbanni.
2015. dec. 23. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
-ha vannak bent félcolos elzárók is, akkor már kell a szivattyú..
2015. dec. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szivattyúval gyorsabban elindul a keringés, így hatékonyabb a rendszer. sokszor építenek be utólag +szivattyút; valamint nagyobb egyenletesebb a nyomás, gyorsabban eljut a melegvíz távolabbra.

ha felforr a vized úgyis hallod, mert ropog az egész rendszer, a szivattyún áttud menni a gőz, bár lassabban mint a nagy csöveken. nálunk a sima nyitott már sokszor felforrott anno.

gravitációsan üzemeltetve,a közelebbi radiátorokon zárjál, távolodva a kazántól meg jobban nyisd a radiátorszelepeket, így gyorsabban eljut a meleg víz is távolra. de szivattyúval is állíthatod így.

2015. dec. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A túlnyomás átjut a keringetőn, de simán kinyomja a vizet a visszatérő ágon is, a nyitott rendszer nem robban.
2015. dec. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a szivattyú a visszatérőbe van beépítve, tehát most jöttem rá, hogy elvileg az előremenőnél egyszerűen távozhat, ha esetleg nem működik a szivattyú . (ugye az jóval magasabban van)
2015. dec. 23. 11:54
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

A keringetőket mindig a visszatérőbe szerelik be,a hő miatt.

V.motor kimélet .A kazánba a viz nálad nem 100 fokon forrna,hanem jóval felette .Persze adódhat olyan gond,valami meghíbásodás miatt gyorsan fogy a viz a rendszerből ,ezáltal a nyomás is csökken . Gázkazánnál azonnal meglehet a fűtést szünteteni,de szilárd tüzelésnél azért nem ilyen egyszerű.Ez esetben a tüzet ki kell húznia kazánból,vizzel oltani TILOS ! Tilos továbbá hideg vizzel rátölteni is.Na ezek azok amelyek robbanást tudnak elő idézni .

Én biza az öntöttvas radiátorokat nem cseréltem volna le .

Azok még 40 fokos víz mellett is nagyon jól melegitenek .

De majd megtapasztalod ,mit tudnak az újak .

Sok mindenre ráillik a mondás,nagyon szép,DE JÓ IS ?

Nem kioktatni szerettelek volna,de hanem vagy jártas fűtési dolgokban,nem árt többet tudni .

2015. dec. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megvolt az oka, hogy kicseréljük, majdnem az összes csöpögött már. Másrészt épületgépészeti suliba jártam egy évig, nagyjából otthon vagyok a témában, igen, tudom miért a visszatérőbe van beépítve, régen sok szivattyú hibásodott meg mert nem bírta a 70-90 fokos előremenőt :)
2015. dec. 23. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!