Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A 80L-es elektromos bojlerek...

A 80L-es elektromos bojlerek felfogató konzolja egyforma?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy Ariston Shape Premium villanybojlert. De nem tudom hogy a jelenlegi átmenőcsavarra föl-e lehet szerelni.

Jelenleg egy Merloni NTS 80 henger bojlerünk van Ezt szeretném modernebbre cserélni.

Megmértem a konzolt elvileg 310mm

Az átmenő csavar vályata pedig 280mm körül van a konzolon


elvileg ez a kiszemelt bojler rögzítési paramétere de nem nagyon tudom értelmezni.


[link]



2015. dec. 28. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy talál, lehet, hogy nem. Ennyi.
2015. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem jó helyen lesz, 240mm-en mutatja a linkelt képen a csavarhelyet/vályatot, és ugye 320mm a tartókonzol széle. Neked meg a mérésed alapján 280mm-en van a csavar helye/vályata.
2015. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És esetleg ki lehet fúrni a bojler konzolját? 280mm-re

Mert ugye elvileg a konzol össz hossza az 320mm

egyszeráúűbb lenne mint szétvésni a falat és újrapántolni, átrakni stb

2015. dec. 28. 15:37
 4/8 A kérdező kommentje:

Vagy rendeljek hozzá tartó konzolt?


bár itt sem szerepel ez a bojler de szerintem jónak kell hozzá lennie.


[link]

2015. dec. 28. 15:39
 5/8 A kérdező kommentje:

Jó lenne látni egy ilyen bojler hátoldalát.

Azért nem értem mert elvileg összesen 320mm a konzol. és van rajta 240mm-en a 2 furat. De ez a furat 240mm csak vagy 240mm-től mondjuk 300mm-ig van. ezért nem egészen értem. mert ugye a rajzon ez téglalap alakú, tehát most nem tudom hogy mit ért a 240mm alatt :)

2015. dec. 28. 15:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Értelek mire gondolsz, hát ez már egy telefont megérne a márkaképviselet felé vagy boltban meg nézni valahol, amúgy vésni nem kell, fúrni is max 1 lyukat kell szerencsés esetben az egyik csavart vagyis menetes szárat (mert ugye a bojler ilyennel van rögzítve szerintem) meg kell hagyni (a másikat el flexelni falsíkban) és ahhoz mérni a 240mm-ert, persze ha a régi menetes szár átmérője megegyezik az új tartókonzol vályatával. Amúgy arra figyelj még hogy a bojler teteje elmenjen a mennyezetnél ha a régi bojler tartópontjaira akarod rakni.
2015. dec. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát majd kiderül.

Köszönöm a segítséget.

A menyezettől el fog férni.

Elég nagy a belmagasság :)

Lehet az lesz ha nem tudom fölszerelni akkor egyszerűen fúrok még rá 2 lyukat. Gondolom hogy ha a furat 24Cm akkor a 32-be belefér még 2 lyuk úgy hogy nem gyengítem az anyagot. De majd kiderül

Megy a zöld :)

2015. dec. 29. 02:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak bonyolítod az életed..szerezz egy szélesebb ötös laposvasat, azon jelöld be a mostani bojler csavarhelyét, és fúrd ki, aztán jelöld be az új bojler felfogatását, és arra a helyre hegessz két tízes menetes orsót...esetleg lefested, aztán mehet a csere..ez egy közönséges illesztő(köz)lemez, nem kell kínlódni a fúrással ott a falon, csak a régi bojlert leveszed,és az új bojlert, a rácsavarozott illeszőlemezzel felpattintod a régi helyére. Csavarokat meghúzod, örülsz. Sőt..van egy másik megoldás is, ahol egyszerűen ráakasztják a már előre felszerelt közlemezen kialakított tartóra.. a bojler súlya nem engedi leugrani a falról..

Az illesztési problémákat így küzdik le.persze ehhez kell hegesztőtrafó, stb...de sokkal biztonságosabb megoldás.


Asszem valaki gyárt is ilyen közlemezt Budapesten.

2015. dec. 29. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!