Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Jelenleg rózsaszín a falam,...

Jelenleg rózsaszín a falam, de át szeretném festeni világosabb színre. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Jövő nyáron szeretném újrafesteni, valami pasztelszínre, ilyen világosabb kávészínre, vagy barackszínre gondoltam. Hogyan kezdjek majd hozzá? EGyszerűen essek neki a festékkel és vigyek fel majd 2-3 réteget, vagy hogy megy ez? Valószínűleg hülyén teszem fel az egész kérdést, de nem vagyok hozzáértő. A falam konkrétan ilyen "t-mobil"/barbirózsaszín. :)

2015. dec. 28. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Először lekell glettelni, majd fehérre festeni és végül olyan színre amire akarod.
2015. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha sima a fal, nem kell glettelni, az nagy meló a csiszolással együtt. A jó minőségű festékek simán fednek, akár már egy rétegben is, de ha kettőt viszel fel, az már tuti. Én napsárga falat festettem fehérre, két rétegben.
2015. dec. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ha szép sík a fal, akkor nem kell glettelni, és ha már a festéshez sem értesz, akkor a glettelés már igencsak kemény dió lenne.

ezt nem bántásból mondom, de nagyobb melót is csinálhatsz magadnak, ha szarul gletteled ki.

ha nagyon poros és dzsuva a fal, akkor érdemes sima mezei diszperzittel (fehérrel) átmenni egyszer az egészen, és akkor lesz egy aránylag "tiszta" felületeted.

elvileg a Dulux, Polifarbe Platinum, és a Héra Prémium tiszta és kellően lekezelt falakra egy rétegben is képesek jól fedni.

más márkákat nem ajánlok, mert vannak elég gagyi egy-két ezer forinttal olcsóbb dobozos festékek, amik aztán tényleg szarul fednek.

a legjobb mindenképpen a Dulux, mosható szép egységes felületet ad, a sor végén a Polifarbe van, az se rossz de egy rétegben elég sérülékeny, körömmel le lehet kaparni, még a Dulux-ot körömkefével sem sikerült megsérteni.

a lényeg hogy a felület mindenképp legyen tiszta, ha kell akkor menj át rajta egy réteg fehérrel.

2015. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Senki nem említette a mélyalapozót! Enélkül hozzá se kezdj....és fontos,hogy hagyd megszáradni majd rendesen.
2015. dec. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4 mély alapozót csak porózus felületre kell felhordani, jelen esetben szűz glettelt falra, hogy ne "igya be" a festéket.

egyébként teljesen felesleges a korábban festett felületet impregnáló alapozóval lekezelni, csak pénzkidobás.

2015. dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!