Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ezzel a felpúposodott parkettá...

Ezzel a felpúposodott parkettával mit tudok tenni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kétségbeesett lány vagyok, és szeretném azok segítségét kérni, akik találkoztak már hasonlóval, illetve azok kommentjeit várom, akik értenek a témához.

Szóval: elkezdtük felújítani a lakást, a hálószobát leparkettáztattuk. A dolog lényege az, hogy az ágy végénél felpúposodott a parketta (nem radikális módon, csak ha odalépünk, akkor kicsit érezzük, hogy valami nincs ott rendben). Sajnos most nekünk eléggé összejöttek a dolgok az elmúlt hetekben, így nem akarjuk újra lerakni az egészet. Szerintetek ha kíméljük azt a részt nem fog rosszabbodni a helyzet, vagy érdemes lenne újra rakni? Mi lenne a legmegfelelőbb megoldás az újra rakáson kívül? :\ :( Minden kommentre nagyon várok!



2016. jan. 12. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Lesúlyozni lehet szekrénnyel heverővel ? A tágulásnak kevés a hely és a pára is feszíti , ez kis gond . Előfordul hogy a bő 1cm-t nem adják meg és az egész feljön .
2016. jan. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen lehet, azt meg tudom csinálni. De csak egy helyen van ez a probléma. :(
2016. jan. 12. 14:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne eröltesd a lesúlyozást. A falaknál körben hagytatok 1-2 cm rést? Kivettétek az ékeket? Vagy a szegőt ragasztottátok rá? Vagy új építésnél még túl nedves az aljzat és felszívta a parketta. Ezek mind tipikus hibák, a parketta nem tud mozogni. Ez nyáron, párás időben csak rosszabb lesz.
2016. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amikor csinálták, akkor láttam, hogy tettek be ékeket, így gyanítom megvan az a tágulási rés(????). Egyenletes parkettára parkettáztattunk rá, aminek nem volt semmi baja, csak nem tetszett nekünk, így új parkettában gondolkodtunk. :( szegőléc, nos azt nem tudom h lett lerakva. Fogalmam sincs mihez kezdjek - még nem gáz, lehet én reagálom túl
2016. jan. 12. 16:21
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Ha a tágulás a probléma, akkor az csak rosszabb lesz. Lesúlyozással azt éri el az ember, hogy máshol puklisodik fel. Le kell szedni a szegőt és meg kell nézni, hogy van e rés hagyva neki. A másik hiba az is lehet, hogy olyan szorosan sikerült a szegélyt letenni, hogy a parketta nem tud alatta "mozogni", hiába a hézag.

Elképzelhető, hogy pici helyet hagytak neki, szóval igazából szerintem sokminden lehet az oka.

Ha csak ott van baj és pattintós a parketta, akkor szedjétek le azt a csík szegélyt és nézzétek meg van e helye tágulni. Ha nincs, még akkor is elég valamennyit "lemarni" a széléből, nálunk szépen javították így a az előző lakó hibáját.

2016. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, akkor egy darabig nem nyúlok hozzá, majd megnézi a szakember. :)
2016. jan. 12. 16:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

dilatáció hiány miatt van a probléma.

több ezer négyzetméter laminált parketta burkolást csináltam már, és kizárólag csak akkor púposodik fel ha nem tud dilatálni.

2016. jan. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Az előttem szólók néhányan már említették a dilatáció hiánya a probléma forrása !A falak széleitől egyenletesen körben legalább 1 cm illetve 1,5 cm-t el kell hagyni!De egy másik hiba is lehetséges amit most nem említek meg, ez a jóval ritkább eset szokott lenni.
2016. jan. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a sok hozzászólást. :) Beszéltem azzal, aki lerakta, meg is nézte azonnal. Fel fogja szedni és ki fogja javítani. :D szóval most nyugodtabb vagyok egy fokkal. :)

2016. jan. 13. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!