Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Honnan lehet megtudni, hogy...

Honnan lehet megtudni, hogy egy beltéri oszlop tartóoszlop, vagy kibontható? Használt házat vettünk, az oszloptól megszabadulnánk, mert rossz helyen van.

Figyelt kérdés
Nyilván nem akarok statikust hívni egy vagyonért, meg lehet valahogy nézni, hogy mi az oszlop funkciója?
2016. jan. 16. 14:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy dísz. De rá nézésre senki nem mondja meg 100%-biztosra. Mikor régi örökölt házamat alakítottam ilyen esetekben vésőt és kalapácsot fogtam. Le vertem a vakolatot a kellő helyen és már láttam is mi a helyzet.
2016. jan. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Hát ha amúgy nincs telepakolva a ház dekor-oszlopokkal, akkor sanszosan nem poénból került oda.

Egyébként érdemes elővenni a tervrajzot.

Mondjuk én vagy hagynám a helyén vagy rászánnám azt a pénzt a szakértőre, mert ha tartó szerepe volt az többe kerülhet utólag. :D

2016. jan. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
Több lehetőséged van. Megkérdezel egy kőművest, akivel amugyis bontatnád. Ha szerencséd van, akkor eltalálja, hogy mi, és mondjuk nem áll neki úgy bontani, hogy tartóoszlop. Ha téved, akkor meg szívod a fogad, mert ugyan megspóroltad a statikus díját, de cserébe milliós károd keletkezett a leszakadó födém, tetőszerkezet miatt. Ha nem szereted a rizikót, akkor keress fel egy statikust vagy egy építészt. (Mondjuk nem értem, hogyan vehetted meg úgy, hogy nem nézetted át szakemberrel. Mi hívtunk építészt, hogy nézze végig, észrevett olyan hibákat, amiket mi nem, így alkudtunk egy milliót, és nem zsákba macskát vettünk.) Ha hivatalos szakvéleményt kérsz, akkor egy kicsit drágább, de 20-30 ezer Ft-ért megnézi neked egy statikus, hogy mi a helyzet. Én ennyire nem lennék garaskodó, ennek sokszorosa fog elmenni a felújítás alatt, csak az oszlopbontása jóval többe fog kerülni.
2016. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

megnézed az építési terveket.

ha nincsenek meg, az önkormányzatnál lehet róla másolat.

2016. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

hogy vehettem meg úgy, hogy nem nézettem át?

jaj anyám, tartottam tőle, hogy okoskodó válaszokat is kapok.

én még soha senkitől nem hallottam, hogy átnézette volna szakemberrel, vagy tervrajzot kért volna ki.

ez egy régi ház, a világon nincs tervrajz, ti biztos pár éve épült házakról beszéltek.

épp tegnap volt a kőműves, ránézésre kapásból megmondta, hogy ez nem tartóoszlop.

csak kíváncsi voltam, hogy ő miből állapíthatta meg, mert ennél jobban nem mentünk bele.

miből derül ki egy szakember számára ránézésre, hogy az vagy nem az?

nagyon sok ismerősöm, rokonom, barátom, kollégám vett házat az elmúlt években, de gondolom, ezzel mindenki így van. jó helyen legyen, jó állapotban, ne legyen penészes, mindenfélét meg kell nézni, ez egyértelmű, de hogy ehhez árki kihívott volna valami plusz embert, ez nem tudom, hol működik így. elhiszem, hogy ha valaki 50-100 millióért vesz házat, akkor már erre is futja, meg ott húzzák le, ahol tudják, de egy átlagos, vidéki, pár milliós, tizenpármilliós ház adás-vételénél ez egyáltalán nem divat.

persze hogy nem akarok több milliós kárt, épp ezért érdeklődöm. hiszen ha valaki ránézésre megmondja, hogy nem tartóoszlop, akkor csak van vmi oka, hogy ezt így kijelentette.

csak épp erre nem kaptam választ, minden másra igen. ott elkezdtem örülni, mikor egyikőtök írja, hogy véső-kalapács.

ok, lepucol majd egy részt ez az ember. és akkor mit kell figyelni?

miben tér el a két típusú oszlop?

remélem visszajön a vésős válaszoló, vagy új válaszolók, mert erre vagyok kíváncsi, nem az egyebekre.

2016. jan. 17. 10:28
 6/17 anonim ***** válasza:
rakj fel egy képet.
2016. jan. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Itt vagyok én lennék a vésős. Nem vagyok kőműves ha arra gondolsz . És is birom az olyan hozzászólókat hogy hívj statikust. Az ember nem azért ír ide nem ezt várja. Nyilván senki nem hülye csak nem mindenki tud vagy akar esetleg 50 ezret kicsengetni valakinek ha nem muszáj. Na vissza térve a témához én a helyedben ha úgy is felújítás lesz fognék egy kalapácsot vésőt és meg bontanám az oszlop feletti részét a plafonnak. Vagy inkább úgy mondanám az oszlop felső részénél körben. Persze azért finoman . Nem tudom miből lehet a plafon vagy milyen régi házról lehet szó. Esetleg a padlásról is látszik e hogy az oszlop mit tart. Ha kibontod biztosan látni fogod és nem kell aggódni manapság már minden van mindent vissza lehet javítani. De azért háromszor is nézzétek meg nem tart e valami gerendát az az oszlop mielőtt kiveszitek. Hát én így csinálnám na minden jót.
2016. jan. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

Drágáim!


Ilyen kérdéseben komoly szakember látatlanban nem fog semmit sem mondani. Azok akik meg mondanak, nem azok.


Szóval kedves kérdező, ne háborodj fel ezen! Én sem azért írtam azt amit, mert nem akarok segíteni, hanem azért, mert ha kibontod az oszlopot a tanácsomra, és összedől a házad, akkor majd mi lesz? Beperelsz?


ha beteg vagy, elmész az orvoshoz, nem a szomszéd veszi ki a vakbeledet a konyhaasztalon.

Ha a házadat akarod átalakítani, akkor meg hívsz egy statikust/építészt/belsőépítészt aki segít ebben.


Lehet, hogy "nálatok vidéken" ez nem divat, de attól még ez a normális!

2016. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

szó sincs felháborodásról, csak ahogy írta is az egyik kommentelő, nem ez volt a kérdésem.

elhsizem azt is, hogy a legjobb megoldás a statikus, de nincs rá pénzem.

azt, hogy egyértelműen nem tartóoszlop, a kőműves mondta.

nem én fogom megbontani, hanem ő, de majd tavasszal, mert ilyen időben a belső felújításnak sem lehet nekifogni.

nem perelek be senkit, csak ha valaki találkozott már ilyennel, vagy ért hozzá, akkor hátha tud okosat írni.

pl. azóta már mondtak olyasmit, hogy ha csak egy sima oszlop, akkor tégla lesz, de ha tartó, akkor tutira betonkoszorú lesz a teteje.

a ház nincs cél nélkül teleszórva oszlopokkal, jelen esetben egy nagyobb előszobából lett leválasztva a konyha, két oszlop áll, amelyek között be lehet menni, elképzelhető, hogy ide egy ajtót akartaktenni, mert a mérete pont akkora.

de aztán eladta a házat a volt tulaj, akkor fel sem merült bennem, hogy minek az az oszlop, mert még tetszett is. csak most, hogy átalakítanám, már rossz helyen van. a volt tulaj sajnos már nem él, tőle érdeklődni nem tudok.

ez egy Kádár-kocka, teszek egy próbát az önkormányzatnál, de 99%, hogy a belsejéről ilyen jellegű információk nem lesznek.


egyébként a hivatalos földhivatali tulajdonlapon sem szerepel még csak a ház mérete sem.

2016. jan. 17. 13:50
 10/17 anonim ***** válasza:

"ha beteg vagy, elmész az orvoshoz, nem a szomszéd veszi ki a vakbeledet a konyhaasztalon.

Ha a házadat akarod átalakítani, akkor meg hívsz egy statikust/építészt/belsőépítészt aki segít ebben.


Lehet, hogy "nálatok vidéken" ez nem divat, de attól még ez a normális!"



ezt a szösszenetet mindig te írod le?

mert ez már a sokadik eset, hogy ezeket az aranyköpéseket olvasom itt a kategóriában.

azt csak halkan jegyzem meg, hogy 12 év építőipari tapasztalattal a hátam mögött, nem láttam még házat összedőlni csak azért, mert egy ponton megpiszkáltak volna egy statikailag fontos tartóelemet.

ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy mindenki kedvére vésse ki a főfalakat, de itt kb minden ilyen munkálatra az a válasz hogy majd úgyis "össze dől a házad"

ne ez az ami a tudatlanságot jelképezi.

a képet még mindig várom.

2016. jan. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!