Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Reális, hogy ennyi időbe...

Reális, hogy ennyi időbe tellett ezt megtervezni?

Figyelt kérdés
Családi házat újítunk fel. Tervezőt fogadtunk, mert két főfalat megbontunk, illetve két bejárati ajtót megszüntetünk, helyükre ablak kerül, egy ablak helyére ajtó és egy másik ablak át lett még helyezve. Soknak tűnhet, de egy tervrajzon én lerajzolom kb 10 perc alatt. A főfalak miatt kért statikustól is szakvéleményt a tervező, hogy ne kössön bele az építésügyi hatóság. Nah most ezt az egészet megtervezni és beadható állapotba hozni öt hónapig tartott a tervezőnek. Őszintén megmondom, hogy egy ideig sürgettük, de aztán nem is nagyon használt, én meg lebetegedtem, nem volt időnk őt hívogatni, de minden ismerős rajtunk röhög, hogy ennél lassabb tervező a földön nincs. Igazuk van, ugye? Beleválogattunk?
2016. febr. 9. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez van, nekem is van olyan munkám, amit félretettem, több hónapja csúszik... Sok a munka, az ember előreveszi a sürgősebb/fontosabb ügyfeleket, meg aki jobban fizet. Örülj neki, hogy valaki elvállalta a munkát. A kivitelezésnél sokkal durvább lesz, jobb ha már most keresni kezdesz kivitelezőt, a többség hónapokra előre le van kötve.
2016. febr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sok munkája van, nyilván van, aki már előbb bejelentkezett.


Nézd, amit te kockás papíron lerajzolsz az egy semmi kb. nem véletlen tanulnak ezek éveket.


Én azt mondom inkább üljön rajta 5 hónapot, de annyi idő alatt úgy kipolírozza, hogy a hátralévő életemben is öröm lesz használni, és nem átadás után derül ki, hogy akár csak 20-30 centi plusz-mínusz már nem keserítené meg a mindennapokat vagy más egyéb csak a használat során kiderülő hiba se lesz benne, amin akkor már nem lehet alakítani.


Sokan semmibe sem nézik az egészet, csak viszik a papírjukat, hogy írja alá, és jó az olcsón és gyorsan.


A hosszú időn túl még az árat szokták kifogásolni, de ha átgondolja az ember, hogy 2m2 építését fizeti ki egy tényleg nagyon jó tervezőnek és többet fog vele nyerni 2m2nél mint egy kevésbé előrelátó és kreatív olcsójánossal akkor már mindjárt nem olyan drága.

2016. febr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xswerdy ***** válasza:
Szerintem pedig ez nem reális. Egy komplett háznál, ahol tösször visszamentek, variáltok, az más. De ha az elején megbeszéltétek, hogy mi kell, egyértelmű volt, akkor egy hónap alatt meg kellene lennie. Ha annyi munkája van, akkor illett volna szólni, hogy mikorra vállalja. Vagy eleve nem vállalni ezt az apróságot, ha jobban fizető munkák állnak sorban.
2016. febr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!