Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A lambéria mennyire jó hőszige...

A lambéria mennyire jó hőszigetelő egy (kb.55-70M2) lakásba?

Figyelt kérdés

Még nem költöztünk össze barátnőmmel, lassan majd veszek lakást. Kb. másfél szobás lesz ha tudok normálisat venni.

Apuméknál van egy két szoba és mindig melegebb van mint bárhol máshol a házban. Meg a belső szigetelés(nikecel?) az penészedést okoz, lambéria talán nem. Ma már van olyan ami nem retros annyira, de nekem nem volt eddig sem gondom vele. Lámpát bármit könnyebben rögzitek a falra, van előnye is... stb.


De csak egy szobát terveznék, mégis jobb megérinteni mint a hidegebb falat.



2016. febr. 29. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Van az úgynevezett falpanel .Ez önmagában is hőszigetelő .

Házilag fel lehet rakni,és még alá is lehet 3-4-5 mm res hőszigetelő szivacsot rakni .Elfogadható áron van ,főleg ha kifog az ember egy akciót.Álmennyezetet is ebből csináltam .

Mintha kicserélték volna a lakást .kb 130 e. ból kijön az anyag.

2016. febr. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

130 ezer brrrr


Nem értek-kérdező a nikecell penészedik? hogy lehet??? Akkor a höhiddal van baj.

2016. febr. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fú de jó, hogy benéztem ide. Sosem hallottam még erről a falpanelről, csak mindig csodáltam, hogy milyen elegánsak a szállodai szobák, hát ettől azok. Ezer köszönet az első válaszolónak, én okvetlenül ezzel fogom feldobni a lakásunkat, imádom!
2016. febr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi úgy csináltuk, hogy 4X4 cm-es párnafákat csavaroztunk a falra 50 cm-es közökkel. Raktunk közé nikecelt.

Tűzőgéppel rátűztünk fémgőzölt -párazáró- fóliát. A fólia illesztéseit a hozzá való ragasztószalaggal összeragasztottuk. A falnál körben szilikonnal zártuk.

Végül felraktuk a gipszkartont, ami lehet lambéria is.


Jó a klíma nincs hidegérzet, nincs penész.

Rakhattam volna még egy réteg párnafát keresztirányban, és még egy réteg hungarocellt, akkor nyilván még jobb lenne a hőszigetelés, de így is megfelelő.


A grafitreflex hőszigetelése 20%-al még jobb lenne.

Kőzetgyapotból tűz esetén nem szabadulnak fel mérgező gázok. Különösen lambériával párosítva megfontolandó.

2016. márc. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hővezető képességek (lambda):

puhafa (lambéria): 0,11

hőszigetelésre gyártott parafa: 0,04

nikecel polisztirol lap: 0,04

grafitreflex, vagy grafitos hőszigetelő lap: 0,031


Minél kisebb az érték annál jobb a hőszigetelő képesség.

Valamint minél vastagabb a hőszigetelő réteg annál jobb a hőszigetelő képesség.


A légrés is jól szigetel, de a thermo üvegeknél szerzett tapasztalatok alapján 16 mm az optimális légrés. 16 mm felett már nem javul a hőszigetelőképesség hanem romlik, mert képes megfordulni -cirkulálni- a levegő. Tehát például 20 mm, vagy nagyobb hézagot már jobb kitölteni hőszigetelő anyaggal.

2016. márc. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!