Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Valaki újított már fel ablakot...

Valaki újított már fel ablakot? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Házat vettem, de az ablakokra nem marad pénz hogy kicseréljük. Viszonylag jó állapotban vannak, de szelelnek eléggé. Azt olvastam, hogy nagyon jól fel lehet újítani őket, az új ablakhoz képest 70-80%-osak. Valaki próbálkozott már ilyennel? Gerébtokos ablakok amúgy.

Pár link:

[link]

[link]


2016. márc. 8. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Legjobb barátunk asztalos. Ő újított fel így ablakot a saját házánál. Nem volt rossz, de messze nem az igazi és költött rá rendesen, pár év múlva meg kicserélte újra. Ha újra kezdhetné, nem csinálná meg, inkább várna és újra cserélné. Másoknak nem is vállal ilyet, mert csak a baj van vele. A tökéletestől szerinte messze van, a fél megoldások meg csak bajt szülnek, nem ilyennek gondolták, miért nem szigetel jobban stb, így nem kockáztat. Én a helyedben kérnék árajánlatot felújításra is és teljes cserére is. Ha kicserélik az üvegeket, újra szilózzák, új távtartók, sőt még a fát is felújítják, nem biztos, hogy sokkal olcsóbbra jössz ki. Akkor meg érdemesebb, kihúzni egy kicsit ezekkel az ablakokkal, aztán kicserélni újra. Persze ez nagyobb munka, macerásabb, sérülhet a vakolat stb, de a végeredmény is sokkal jobb.
2016. márc. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha egy kis barkács hajlamod van, akkor neki fogsz és sok mindent megtudsz csinálni. Bár mint irják nem lesz tökéletes , de a szelelést nagyon lelehet csökkenteni.
2016. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát lehet most még valamit én kezdek velük valamit, mert jobban megnéztem őket, és amúgy tök jó állapotúak voltak, csak hülyén csukódnak valamiért. Lehet ezért is szelel. :D Barkács hajlamom nem sok, de vállalkozókedvű vagyok :D Köszi a válaszokat!
2016. márc. 13. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!