Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csatorna bevezetés c.20...

Csatorna bevezetés c.20 méter. Teendők?

Figyelt kérdés
A ház mellett van a csatorna lezárt T elágazója és tisztítónyílása. Ha be akarom kötni a házba (kb 20 méter a teljess hossza) mi a teendő? A gödröt kiásom én is, mert nincs túl mélyen.
2016. márc. 16. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten így működik, mi tavaly kötöttük be, gondolom hasonló a szabályozás máshol is.


[link]


1) Épületgépész tervezővel meg kell terveztetni a bekötést, és műszaki leírást kell készíttetni ehhez szükség lesz egy földhivatalból beszerezhető helyszínrajzra.


2) A tervrajzot, egy tulajdoni lapot és a szolgáltatói hozzájárulási kérelmet beküldöd a szolgáltatóhoz.


3) A szolgáltató elküldi a szerződést, és a bekötéshez kapcsolódó engedélyt.


4) Megcsinálod a bekötést és a szerződés 1 példányát visszaküldöd, amin nyilatkozol, hogy mikortól használod a közcsatornát.

2016. márc. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen célszerű felvenni a kapcsolatot a csatornarendszer üzemeltetőjével, és megérdeklődi a rácsatlakozás feltételeit. Már csak azért is, mert szerződést kell kötni, a szolgáltatás igénybevételéhez meg kell adni különböző adatokat, például a rácsatlakozás időpontját és az akkori vízmérő-állást. Például, nálunk még jónéhány kérdés volt: pl. a vízmérő típusa, hitelességi ideje, vízvételezési helyek és azok fajtái, a legmagasabban levő vízvételezési hely és a szennyvízcsatorna-rendszer csatlakozási pontjának szintkülönbsége stb.

Van, ahol teljesen rábízzák az ingatlan tulajdonosára a bekötést, van ahol a szolgáltató által megadott tervezők valamelyikét kell megbízni a tervezéssel, ellenőrzéssel. Van ahol betemetett csőnél, utólag ellenőriznek (nálunk éppen ma voltak), van, ahol az ellenőrzés előtt nem szabad betemetni a csövet.


Akár így, akár úgy, vannak előírások. Például, nálunk ilyenek voltak:

- fagyveszély miatt legalább 70 cm mélyen kell lennie a szennyvízcsőnek,

- a cső lejtése 1% - 10% között lehet, törekedve a kisebb értékhez közelítő értékre (1%: 1 m hosszon 1 cm lejtés; 10%: 1 m hosszon 10 cm lejtés). Amennyiben az épületből magasan jön ki a cső, és rövid a szakasz a rendszer-csatlakozóig, azaz nagy lejtésű lenne a cső, akkor adott feltételekkel egy „buktatót” kellett beépíteni.

- a szennyvízgyűjtő aknát be kellett temetni.

Ajánlották a tisztítócsövet, azaz egy függőleges, „sapkával” lefedett csövet, az épülethez minél közelebb.

2016. márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk a következő volt:

Elmentem a helyi vizműhöz,ahol közölték 2 féle verzió van.

1-Megrendelem náluk,és ők megcsinálják.

2-Megcsinálom én,ők csak átveszik.


A 2 verziót választottam.Semmi különös bürökratikus eljárás nem volt.Mikor készen volt,kijött egy fickó a vízműtől,megnézte,lefotózta,egy papírt aláírtam,és temethettük vissza.

2016. márc. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!