Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi olajfestékre mivel lehet...

Régi olajfestékre mivel lehet festeni?

Figyelt kérdés
Adott egy konyha, ahol kb 150cm magasságig olajfestékszerű anyaggal (fényes) van festve, olyan 30 éves lehet, de agyon szép állapotú. Mivel tudom ezt átfesteni? A teteje sima diszperziós, a célom az, hogy mindenütt ugyanolyan legyen.
2016. márc. 17. 21:45
 1/4 TappancsMancs ***** válasza:
Ha ki lesz pakolva a konyha és leszedném festékoldóval, pl kromofággal. De nagyon előírás szerűen használd mert erős sav és még a szaga is csípős. Gumikesztyűben és alatta vastag takarófólia. Akkor lesz egy rendes falad. Rongyok kellenek majd hozzá. Amúgy az olajfestékre nehézkes mással festeni, ez lenne a legjobb. Ja és nyitott ablaknál, meg utána is olvashatsz még...
2016. márc. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én arra gondoltam, hogy lecsiszolom valami jó durva papírral, mélyalapozó és úgy rá a diszperzit.
2016. márc. 18. 20:43
 3/4 BiTOPro97 ***** válasza:

Ez a kettőt én is olvastam, de nálam végül levertük a vakolatot is, "a szomszédok örömére". Jó 9 és 17 közt.

Mert kiderült az új a végső opció alá ami gránit a falon, "időzített bomba" lett volna. Jó az fürdő, ez meg konyha. ;) - ott csempe/csempézés felet volt olajfestés.


Csiszolásnál meg lazulhat a fal és vakolat közti kötés.

Az oldószer meg megszívhatja magát vakolatba sőt a falba, ha nem hozzáértő végzi.


Nem vészmadár akartam lenni, tényleg csak jó szándékból írtam.

2016. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BiTOPro97 ***** válasza:

Amúgy ha letisztítod, és száradás után próba festés jól néz ki akkor arra, újra olajjal. Olajra, csak olajjal lehet.


Viszont van már többféle, még anyagában szemcsés is, ha jól láttam.

2016. márc. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!