Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az ilyen tetőt be lehet építeni?

Az ilyen tetőt be lehet építeni?

Figyelt kérdés
[link]

2016. ápr. 4. 10:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy statikus tudná teljesen biztosra megmondani.

De én inkább a nemre szavazok. Hogy miért?

Ez egy elég régi ház. Kérdés, milyen a gerendák állapota, miből vannak? Gondolom fából, és az eredeti gerendák, a tető állapotából ítélve.

Azaz minimum 50 évesek.

Nekem is Kádár-kockám van, nincs rajta a tulajdoni lapon, de állítólag az 50-es években épült. A tető hasonló állapotban van, nem egy életbiztosítás.

Gondolom te sem akarsz egy rothadó, korhadó 60-70 éves fán járkálni, több száz kiló bútort rápakolni.

Szóval ott kezdődik, hogy az egész, komplett tetőt el kell bontani, fa helyett betongerenda, és itt jön a képbe a statikus. A falak milyen állapotban vannak, bírják-e?

Szerencsére nekem olyan vastagok a falaim, hogy ma már tán nem is építenek ilyet. Olyan széles ablakpárkányom van, ami csak ezekre a régi házakra jellemző. Így azért ez a közel fél méteres falvastagság szigetel is.

Ránézésre nincsenek repedések a falon, de ki tudja, közelebbről nézve, vagy a többi oldalon mi a helyzet.

Ha abból indulok ki, hogy egy átlagos 100 nm-es családi házat ma 25 millióból lehet felhúzni, akkor ezt a tetőbontást, gerendacserét, részben új falakat (mármint az emelet falait), komplett új tetőt, stb. 8-10 millióból hoznátok ki.

Ahogy nézem, ennek a háznak még az ablakai is eredetiek. Ezek a házak gyakran penészesek is.

Mivel ilyenem van, rákerestem, mennyiért hirdetik.

Tekintve a korát, az 5,5 millió reális.

A falak szépen le vannak festve, de a fürdőszoba kriminális, azzal a nagyanyánk-korabeli kő-csempével. A konyhában a "járólap" szintén.

Az ajtófélfák is ezer évesek, eredetiek lehetnek. Lent a küszöbök ... huh.

Én 5-öt adtam az enyémért, zsír új nyílászárókkal, elektromos hálózat átvezetékelve, konyhabútor itt maradt, 900 nm kert, konyha-előszoba járólapozva.

De most rá kellett keresnem, hol van ez a hely, mert még sosem hallottam róla. Viszont annyira távol van tőlem, hogy nem tudom, ott hogy alakulnak az ingatlan-árak.

2016. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!