Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ebben az esetben lehet igényel...

Ebben az esetben lehet igényelni állami vagy önkormányzati támogatást?

Figyelt kérdés

A panellakásunkat újra kell vezetékelni, mert olyan elavultak voltak az elekromos vezetékek, hogy majdnem kigyulladt a konnektornál. Ez sajnos több 100 ezres tétel lesz.

Egy gyerekünk van, ilyen esetben lehet kérni valamilyen vissza nem térítendő támogatást?


2016. ápr. 4. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Kizárt.

Ha csak a lakásról van szó, az a saját belső hálózatotok.

Nem számít, hogy családi ház vagy panel, ami a mérő után van, az a fogyasztóé.

Mi köze lenne hozzá az államnak vagy az önkormányzatnak?

A villanyszerelők ebből élnek.

Ha esetleg a házban is történtek, vagy kellenének munkálatok, arra ott van a közös költség.

Az, hogy van egy gyereketek, teljesen irreleváns.

Nem is értem... az elektromos felújítás is része egy lakásfelújításnak sokszor, miért támogatná ezt bárki?

És ha egy 50 éves családi házat veszek meg falun, akkor majd az állam támogatja nekem, hogy felújítsam?

Esetleg aki felelőtlen módon tönkrevágja a saját hálózatát, annak is fizessük ki adóból a felújítását?

A lakás a tietek, az elektromos hálózat is a tietek.

A közművek biztosítását előírja az állam, de igénybe venni például nem kötelező.

Nekem házam van, nem lakásom, és elég régi, ezért a vízvezeték csövek elég régi keresztmetszetűek. Amikor épült a ház, még nem volt automata mosógép, mosogatógép, stb. A kutya nem támogatja, hogy én egy felújítás keretében ki akarom vésetni a falakat és felújítani mindent.

Más: aki gázzal fűt, annak évente ajánlott kihívni a gázost egy felülvizsgálatra. Ha azt állapítja meg, hogy a rendszer veszélyes, nem biztonságos, ezt-azt ki kell cserélni, azt sem támogatja senki, mert a te érdeked és a te dolgod, hogy megoldd.

Azért írtam ilyen hosszan, mert több, mint 10 éve áramszolgáltatónál dolgozom, de ilyen jellegű kéréssel, igénnyel, kérdéssel még sosem találkoztam.

A több százezres árra pedig azt javaslom, keress meg még néhány villanyszerelőt, mert ez nem egy reális ár. Bár én több százezernél olyan 400-500 ezerre gondolok, lehet te csak 100-200-ra, de nem több százezres költség egy ilyen munka, főleg nem egy lakásra. Még ha egy 300 nm-es palotád lenne, akkor talán. Ne fogadd fel az elsőt, mert jó esély van rá, hogy át fog verni, ha ilyen árat mondott.

2016. ápr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi 3 éve ujrahuztuk az egész házban. 15ezer volt a vezetékek, meg pár ezer a kapcsolók, konektorok. villanyszerelő kapott egy 10est haveri alapon.
2016. ápr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2016. ápr. 5. 13:53
 4/5 anonim válasza:
Hát, utolsó, akkor nektek nagyon olcsón kijött. Mi pár éve 4-5 csak konnektorokat, kapcsolókat cseréltettünk. Munkadíjat nem is fizettünk, ott voltunk a vásárlásnál(ami így is kedvezményes volt) és 30000 ft-ot fizettünk, nem párezret. Nem kastélyban lakunk, hanem másfélszobás panelben-ebből adódóan nem kellett sok kapcsoló, konektor...
2016. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a 25 ezer tényleg nem reális. Azért ennél több, de mégsem több százezer.
2016. ápr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!