Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Újonnan vásárolt beltéri...

Újonnan vásárolt beltéri szobaajtóra (alapozott) milyen kezelést ajánlotok? Fafesték vagy lazúr? Az ajtó fehér színű, de mahagóni (vörösesbarna) színt szeretnénk. Ilyen vizes bázisú vékonylazúrunk van is itthon, csak nem tudom az jó-e rá.

Figyelt kérdés

2016. máj. 5. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:

a fehér szín alatt a natúr fa ajtó színét érted ugye? mert ha igen, akkor felteszed az ajtót két bakra, szépen lecsiszolod valami nagyon finom papírral, aztán addig tolod rás a neked megfelelő színű lazúrt, amíg meg nem telik a fa..ez akár több hét is lehet, de megéri.én az összes ajtóval ezt tettem, álomszépek. nincs szebb a natúr ajtótól..még ha mahagóni is..én víztisztával kentem, mára besárgult valamennyi.


a vékony lazúr több festéssel lesz tökéletes.ennyi.


pesze arra vigyázz, hogy porszáraz ajtóra kend, és porszáraz legyen minden felhordott réteg is. Ha ügyes vagy, majdnem zongoralakk minőséget kapsz.

2016. máj. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy fa az ajtó anyaga vagy valamilyen laminált anyag?

Ha fa azt tudsz vele csinálni amit akarsz [pl. első válasz].

Ha laminált, akkor csak mázolni tudod, lazúr, olajok és egyéb fakezelők kiesnek.

2016. máj. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Rendes fa,azt hiszem fenyő,látszik a fának az erezete is.Nem laminált az tuti.A keret az natúr,nincs alapozva,csak maga az ajtó.
2016. máj. 6. 19:18
 4/5 A kérdező kommentje:
Végül bekentem mindenféle csiszolás nélkül.Nem dobta le,sőt gyönyörű lett.Lehet később még átkenem majd,de tuti jobb mint a festés :)
2016. máj. 17. 16:55
 5/5 anonim válasza:

Változott-e a színe ennyi idő alatt? Ledobta-e?

OBI-ban vagy Praktikerben vetted? Milyen ajtó? Magyar?

Hátha olvasod, én most akarok hozzáfogni az ajtócseréhez.

2016. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!