Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Boros pince festése?

Boros pince festése?

Figyelt kérdés
Sziasztok. festeni szeretnék borospincét. a borospincénknek a falai vályogból vannak. lekapartuk a penész, a régi vakolatot és itt-ott vastagon az omladozó agyag részeket. következő fázis a vakolás volt, majd azt követően hőszigetelő ragasztóval betérhálóztuk ,hogy ne repedjen szét és tartson. most szépen megszáradt az egész. a gond az ,hogy szeretném meggátolni a fal újra penészesedését. úgy tudom mivel páratartalom van a boros pincébe ezért lélegző festékkel kell kisfeteni. viszont nem tudom ,hogy simán erre a hőszigetelő ragasztós behálózásra mit lehet ráfesteni? gondolkodtam kültéri fehér festékben is mert azt csak egyszer kell felvinni. valakinek valami nagyobb szakmai tapasztalata aki festett már borospincét? üdv.

2016. jún. 16. 02:13
 1/2 anonim ***** válasza:
A pincébe a mész való . Az újra penészedést csak a nagyon sok szellőztetéssel tudod elkerülni,de talán így sem véglegesen .
2016. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, a pincét meszelni kell és állandó légmozgást (huzatot) kell biztosítani szellőzőkön keresztül. De egy rendes borospincében van nemespenész...

Amit problémának látok, hogy a hálós vékonyvakolat nem párazáró-e, figyeltetek-e erre anyagválasztáskor.

2016. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!