Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehet, hogy a szú belement a...

Lehet, hogy a szú belement a parkettába? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Mostanában reggel olyan zajokra ébredtünk, mintha a szú a fában percegne. Elhúztuk a szekrényt, alatta semmit nem találtunk, de a parkettából egy helyen hangos percegésszerű hang jön. Ha megkopogtatom a parkettát, akkor üreges kongás halltszik azon a helyen. Ez csak egy kicsi, körülhatárolható hely, kb. 10 cm x 10 cm. Mit tehetünk? Nemrég csiszoltattuk, és lakkoztattuk (kb 10 hónapja, ez egy régi családi ház). Van valami méreg, ami a lakkon át is hat? Lefújtam rovarirtóval, de semmi változás. Vagy fel kell szedni a parkettát? Utána lehet pótolni?
2016. jún. 29. 14:12
 1/2 anonim válasza:
Nekünk van parkettánk ,nálunk hangyák jöttek fel. Elég rossz állapotba van néhol vannak rések.Szúkat nem láttok benne pedig több mint 40 éves.Sütőpor,szódabikarbóna a hangyákat kiűzte nálunk,de volt amikor súrolóport söpörtem a parketta réseibe.Semmiképp ne bontsátok meg,inkább ha van kis rés még purhabbal is fel lehet tölteni,ami ott van az elpusztul.
2016. júl. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Teljesen más a hangya és más a szú elleni védekezés módja. A hangya a résekben él, míg a szú magában a fában. Szerintem kell látszódnia valahol a parketta felületén lyuknak (lyukaknak), ahol a szú berágta magát a fába. Ott kellene valamilyen irtószert bejuttatni a lyukba, de nem biztos, hogy a járatokba mindenhová eljut. Érdeklődj másoknál is, de szerintem pár parkettát fel kellene szedni, másikkal pótolni, vagy rovarirtóba áztatni és visszarakni.
2018. dec. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!