Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Halogén izzó LED-re történő...

Loró kérdése:

Halogén izzó LED-re történő cseréje után a led lekapcsolt állapotban is "parázslik", miért?

Figyelt kérdés

Régi ház,a szokásos kiismerhetetlen kötésekkel,bár minden működik. Van olyan világítás kötés,hogy az izzónál mindkét szálon fázist mutat a fázisceruza,lámpa felkapcsolásnál az egyik fázis eltűnik,és világít a lámpa.

Vagy pl.két külön billenős villanykapcsoló egy fázist kapcsol,két lámpára(egy fali,egy menyó,pl.). Az egyik felkapcsolásakor a másik nulláján is megjelenik fázis,és vice versa. hagyományos izzóval nincs gond,de mondjak le a led-ekről? Alapvető elektrotechnikai ismeretekkel rendelkezem, nem vagyok műszaki analfabéta,de ismerem a határaim, és ezek a komplikáltabb kapcsolások már nem világosak nekem. Ha valami részlet fontos lenne, kiírom azt is, csak nem tudom van-e ilyen..

Minden választ nagyra értékelek, pláne ha használható! :)


2016. júl. 17. 20:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Utánaolvasás után a következők számíthatnak:


nem irányfényes,glimlámpás egyik kapcsoló sem(az olvasottak alapján olyat se akarjak?)


a két gombos billenőkapcsoló amit a kérdésben említettem, a fázist szakítja meg. lekapcsolt állapotban (mindkét fele a dupla gombnak) az eddigi gu10 halogén helyére betett gu10 led pislákol(teljesen le van kapcsolva a fázist bontó kapcsoló!). Felkapcsolom a másik fogyasztó kapcsolóját a dupla nyomógomb hozzá tartozó felével(izzó kiszedve),erősebben pislákol a még lekapcsolt.

Ezt frankón tudja kivett izzókkal.

2016. júl. 17. 20:46
 2/11 anonim ***** válasza:
A vezetékben fellépett indukció révén.
2016. júl. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Próbálj kétpólusú kapcsolót használni.

[link]

2016. júl. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kétpólusú kapcsolóval csak az a gond,hogy 3 vezeték van összvissz a kapcsoló szerelődobozában. 1 fázis, és a két elmenő szál az egyes izzók felé(mennyezet,illetve fali,pl.). Könnyűszerkezetes ház, a közös nullájuk valahol a szerkezetben van , de hogy az is hol van......

Még kimérem, hogy CSAK a kapcsolón nincs-e gond.

2016. júl. 17. 22:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nálam is pont ez van .A kompakt is villanik minden 20.mp ben .Dobozokban a kötéseket szakember végignézte .

Normál izzónál semmi gond .

2016. júl. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mèrd meg a nulla(lámpánál) ès a vèdőföld közt a feszültsèget. Ha van… akkor azèrt. Valamint az indukciók miatt, ahogy össze vissza kötöztek kicsit spórolva.
2016. júl. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sokat nem tudsz tenni, mert az egymás melletti vezetékek kismértékben indukciót okoznak, ami egy ledlámpának már elég, hogy ilyet csináljon. Esetleg lehet venni lighting adaptert, amit párhuzamosan kötsz a led lámpával és az levezeti ezt az áramot.
2016. júl. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Jancsi2 válasza:
Tegyél agy 100Kohmos ellenállást a ledes izzóval párhuzamosan, akkor nem fog villogni.
2016. júl. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ki fogom probálni az ellenállásos modszert is!
2016. júl. 25. 03:36
 10/11 A kérdező kommentje:

Megoldódni látszik a dolog. Ha más is belefutna hasonló problémába,remélem segítek ezzel.

Kaptam javaslatnak,hogy olyan villanykapcsolót használjak,ami a nullát is bontja. A villanykapcsolóhoz nálam egy szál fázis jön, a mennyezeten a lámpához persze ott a nulla vezeték,tudjisten honnan.


Vettem relét:

[link]


Ennek forraszthatóak a lábai,230v is tudja működtetni a tekercset, 2 oldalt(vezetéket) tud egyszerre kapcsolni.

A mennyezeten a lámpa előtt kötöm be.

A tekercset a villanykapcsolótól kapcsolt fázis hajtja.

Ugyanez a fázis be van kötve a 4-es lábra is.

A nulla vezeték a 7-esre(vagy fordítva,semmi jelentősége).


A led-szalag 230volt két szála pedig a relé kapcsolt lábaira kötve.Az egyik a 6osra, a másik a 3asra.


Így a relé MINDIG bontja mindkét ágat(tehát a nullát is),mikor nincs felkapcsolva a villanykapcsoló. Villanykapcsolásra a megjelenő fázis működteti a tekercset,és zár a 4es-3as és a 7es-6os pontok között, odaengedve a fázist a fogyasztóhoz,és létrehozva a nulla felé is a kontaktot.


Remélem érthető,és remélem van,akinek ezzel segítettem.

A relé 250v 8A -re van méretezve,gyakorlatilag nem melegszik,teljesen megbízható, a fűtésrendszeremben a vegyeskazán-gázcirkó közötti váltást is ez vezérli.

2016. aug. 31. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!