Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villszerelők! Így tudom...

Villszerelők! Így tudom ellenőrizni a Fí-relét?

Figyelt kérdés

Megörököltem egy pici,öreg nyaralót,(többek között) újra húztam a vezetékeket,új automaták + fí-relé is lett.

Picit konyítok csak hozzá,minden rendben is van.


DE! A cégnél ma mondta a karbantartó,hogy minden konnektort ellenőrizni kellene,mégpedig a következőképpen:

Csinálok egy próbalámpát,a vezeték két csupaszított végét -az egyiket a fázisba dugom,a másikat a földeléshez érintem---ha jó akkor le kell oldania a relének.

Kérdésem: Igaz ez az állítás??? (A karbantartó sem villanyszerelő.)

Ha hazamegyek,kipróbálnám...


2016. aug. 16. 12:14
 1/4 Bence_ ***** válasza:
Igen.
2016. aug. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, így tudod ellenőrizni.

Csak baromira vigyázz, mert ha az egyik vezeték a fázisban van, akkor már a másik fele is ráz.

Szóval legyen rendes szigetelés a vezetéken, ahol fogod + kesztyű. Hátha pont nem működik a FI relé:)

2016. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És elvileg mindenhol ki kellene próbálni, nem történt e véletlenül vezeték -nulla/védő - csere.
2016. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Nem lett összecserélve a vezeték,hisz-mivel nem a szakmám-inkább vagy 3x átnéztem mindent. A hét végén lett kész,"elsőre" ment minden,annyit néztem eddig át,hogy minden kapcsoló,konnektor működik,a foglalatokban középre jön a(kapcsolt)fázis,ill a dugaljakon balról van a fázis.


Megyek,végignézem az összes konnektort,bízom benne,nem lesz semmi gond itt sem.

2016. aug. 16. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!