Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha a társasházi lakásodban...

Ha a társasházi lakásodban találsz egy régi vízcsövet ami nem a te vízórrádon keresztül van bekötve, viszont nyomás alatt eldurran és eláztatja a lakást az kinek a felelőssége?

Figyelt kérdés

Hiába zártam el vízórát, mire sikerült kerteni valakit aki tudta hol a főcsap meg kulcsot a helyhez, addigra bokáig ért a víz..

Ilyenkor mi van?



#idegen #lakás #cső #csőtöré
2016. aug. 18. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:

A te lakásodban nem tekereg a szomszéd vízcsöve.

Nem fűtéscső az? Ha az akkor nem a te felelősséged, a társasház javíttatja.

2016. aug. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nincs fűtés le van szerelve klíma van.

Szerinted nem tekereg, biztos kitaláltam csak.

2016. aug. 18. 21:08
 3/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul ez nem a szomszédé mert azon az oldalon nincs szomszédom. Folyosó van ott.
2016. aug. 18. 21:08
 4/10 A kérdező kommentje:
Fel akartam rakni egy új klozettartályt, és egy régi csont útba volt, hát elkezdtem letekerni róla a záróanyát, tudva azt, hogy el van zárva a lakásom vízórája, mert el is volt, erre bamm! Mire észbekaptam már állt a víz midnenhol.
2016. aug. 18. 21:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Talán egy règi mèretlen rèsz, azèrt volt ledugózva
2016. aug. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Furcsa sztori, azt fogják gondolni onnét loptad a vizet.
2016. aug. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát ha nincs különbség a vízórák mérései között akkor hiába gondolják.
2016. aug. 18. 22:03
 8/10 Salk Balázs ***** válasza:
Az a cső társasházban osztatlan közös tulajdon.
2016. aug. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7

Akkor nem.

De mi a lényeg? Ki akarod fizettetni valakivel az elázás kárát? Amit te okoztál? De nem a te hibád mert annak a csőnek nem kellett volna ott lenni, hogy te ne tudd belőle eláztatni a kérót? Szerinted hogy hangzik ez?

2016. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

# 9/9


Miért az, hogy hangzik, hogy jóhiszeműen veszel egy lakást aztán kiderül, hogy részben "feketén" van bekötve a víz az egyik oldalon? És nem kellett hozzá vezetéket kibontani a falból, mert a kiállás látható helyen van a wc tartály felett, de meg van csinlva a saját mérős kör is, az meg közvetlenül mellette van.

Szerinted? Egyszerűen útba volt az új tartálynak a "régi" kiállás így gondoltam letekerem, aztán jött a hidegzuhany.

A kéró nem is ment annyira tropára mert kb 5 vödörni víz jött ki addig amíg sikerült elzárni.

De azzal a csővel most mihez lehet kezdeni? Elvan az ott? Azt annyi? Egyébként sem terveztem megtartani a lakást, csak "befektetésnek" szántam.

2016. aug. 20. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!