Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elsárgult beltéri ajtók...

Elsárgult beltéri ajtók ötletes olcsó egyszerű házi felújítása hogyan?

Figyelt kérdés

Fehérre festett beltéri ajtók sárgák lettek az évek alatt. Újracseréltetni vagy szakembert hívni felújításhoz (lemarattatni, újrafestetni) nincs pénz. Nagyon vastagon van rajta a festék, egyáltalán nem pereg a festék, csak a sárgult szín zavar kicsit.

Eddig az jutott eszembe vagy öntapadós tapétafélét ráragasztok vagy lekenem halvány de szép árnyalatú zománcfestékkel vékonyan. Szerintetek ez jó ötlet? Rá tudok menni egyszerű zománcfestékkel, nem kell előtte alapozni, ha nem akarom, hogy leperegjen később? Egyéb ötleteket is meghallgatok.



2016. szept. 2. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Csiszolás, alapozó, és úgy a zománc! Magában a zománc nem takar, nem beszélve nagyon könnyen megfolyik-meg rogy. Lehet kapni pici rövid szőrű hengert és azzal csináljad! (10 cm hosszú, és kb 3 cm vastag a henger)
2016. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
Zománccal rámehetsz csiszolás nélkül is, nem lesz semmi baja. Vékonyan nem fogod tudni kenni, eleve kell rá 4-5 réteg hogy rendesen lefogja. Leperegni nem fog, normális minőségűt vegyél.
2016. szept. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi mindig magunk festjük az ajtókat és ablakokat, ha csak festeni kell, javítani nem. (De azt is meg lehetne csinálni.)

Két réteg festék tökéletesen takar. (Ha nem volna megsárgulva, valószínűleg egy réteggel is meg lehetne csinálni szépen.)

Az ajtókat fektesd le, úgy nem fog megfolyni.

Én ecsettel szoktam, a hengerről nem tudok véleményt mondani, még nem próbáltam.

A festék mennyiségét el lehet rontani. A lehető legkevesebbet vidd fel, ami már takar.

Általában a gyári hígítás jó, vagy inkább egy egész kevés hígító kell bele. Legalábbis, amiket én szoktam használni.

2016. szept. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Kilincsk zsanérok környékétvtöröld át lakkbenzinnel. Mivel itt általában kéztől olajtól szennyezett az ajtó lap. Szereld le a cimkéket, szereld ki a zárakat, 120 as csiszolópapírral finoman csiszold át a felületeket, vizszintesen elfektetett ajtólapot szivacshengerrel fesd le.

A Trinat is fed egy rétegben. Ha vízbázisú zománcot választasz, az hamarabb szárad.

2016. szept. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!