Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » RO55 rozsdamarót mivel távolít...

RO55 rozsdamarót mivel távolítsam el festés előtt?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a rozsdamarót semlegesíteni kell, mert különben foltos lehet. Többször átöblítettem vízzel, azután rongyal megtöröltem a felület, és még mindig nagyon rozsdamarós volt, barna színű nyomot hagyott a rongyon.
2016. szept. 8. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
szóval lemarattad a rozsdát aztán vizet locsoltál rá hogy megint oxidálódjon ha jók értem?
2016. szept. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jól érted. De nem tök mind1? Vagy 8-szor minimum át lett kenve rozsdamaróval, tegnap óta abba van. A vízzel is csak a rozsdamaró jó részét távolítottam el. Ha nem gondolom jól, javíts ki, és ha kérhetem magyarázatot is adj. Köszönöm szépen!
2016. szept. 8. 16:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell olyan sok rozsdamarót rákenni hogy ússzon benne ha vizet kensz rá akkor egyből megkezdődik az oxidáció ráadásul a nedves fémre nem tapad meg az alapozó sem.

lecsiszolod a fémet nagyja rozsdát leszeded lekened vékonyan rozsdamaróval majd ha megszáradt állt kicsi le smirglized a felmart porózus felületet és portalanítod utána alapozod

2016. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Benti radiátor egységet festek, gondoltam jó sokszor átkenem, hogy minél szebb munka legyen :) Ilyen festék van [link] . Ha további tippet is tudnál adni, azért hálás lennék. Úgy tervezem, hogy 30-as, utána 60, 80, 100, végül pedig 120-as smirglivel átcsiszolom, hígítóval lemosom, aztán pedig lefújom. A festék dobozára nincs írva, hogy szükséges az alapozó. Gondolom a festékben benne van, nem?
2016. szept. 8. 16:52
 5/7 anonim ***** válasza:

SZÁRAZ ronggyal töröljük le ami a rozsdamaró után marad de ha úgyis smirglized akkor leviszi az.

Csak ne vizezd össze.

2016. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

fölösleges annyit csiszolgatni ,nem akarlak elkedvetleníteni de flakonnal egy (amatőr) törvényszerűen meg fog folyni .előtte kicsit próbálgasd a kézmozgást és inkább több vékonyabb réteget fúj

ha valahol foltos lesz ne csak oda fúj hanem mozgasd egyenletesen felette a flakont

2016. szept. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem is értem a kérdés kiírását. Érdekelt, mert anno használtam fóliaváznál, de ott nem törölgettük festés előtt, a foszfátrétegre festettünk.

google első találat:


ECSETELÉSSEL: Nagy felületű tárgyaknál, berendezéseknél, ahol a tárgyak rozsdátlanítását fürdőben nem tudjuk elvégezni, alkalmazzuk az ecseteléses eljárást. Első lépésben itt is a vastag, illetve a leveles rozsdát mechanikai úton célszerű eltávolítani, majd a rozsdátlanítási folyamatot ecseteléssel végezzük. Ecseteléskor a felület ne száradjon meg, a müveletet többször ismételjük meg mindaddig, amíg a rozsdátlanított felület alatt a tiszta fémfelület látható nem lesz. A felület megszáradása után azon acélszürke, illetve fehér bevonat, foszfát keletkezik. Amennyiben a munkadarab festésre kerül, úgy célszerű a fehér bevonatot száraz ruhával, vagy egyéb eszközzel eltávolítani, ez utóbbira történő festés esetén a festett felület matt lesz.A felületen maradt rozsdaoldó oldatot vizes tisztítással távolitsuk el.

2016. szept. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!