Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kb.30 éves, de karbantartott...

Kb.30 éves, de karbantartott WC csésze bűzzár része mennyire lehet elvízkövesedve?

Figyelt kérdés

Sajnos az utóbbi időben ha lehúzzuk a WC-t alig megy le az "anyag", ami benne van. Próbáltuk már mindennel (vízkőoldó, sósav 30%-os, Domestos és társai, pumpa stb.)kezelni. Valószínű, hogy a csésze belseje van rettenetesen elvízkövesedve és már semmilyen szer, eszköz nem tud segíteni, hanem csak a csere.


Véleményeket, ötleteket szeretnék kapni, hogy menthető-e még ez a wc csésze vagy cserélni kell? (régi erős, szép csésze, 4 csavaros rögzítéssel, ezért nem minden áron cserélném) Valószínűleg a most kapható csészék a fele időt sem fogják kibírni.



2016. szept. 14. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Nem valószínű a csésze ilyen mértékű vízkövesedése, inkább a továbbmenő cső lehet dugulva, szűkülve!
2016. szept. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi idén cseréltunk ki 15 éves wc-ét.Annyira el volt dugulva hogy be szukült lukon csak két ujam fért be.(probáltam meg menteni ,de nem tudtam ki tisztitani)
2016. szept. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek az értelmes, segítő célú hozzászólást! Most beszéltem én is egy szerelővel és ő is azt mondta, amit az 1-es válaszoló. Inkább a továbbmenő csőben lehet dugulás. (nekem is az lett volna a fontos, hogy bontás nélkül el lehessen hárítani a hibát, de úgy néz ki, hogy bontani, sőt még cserélni is szükséges a wc-t.
2016. szept. 14. 18:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha belenézve és bevilágítva nem látszik vízkő, akkor valószínűleg a belső, nem látható részben sincs.
2016. szept. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amit tudtam, azt már lemarattam vízkövet, de arra gondoltam, hogy a "kanyaros részben = (bűzzár) van nagyon elvízkövesedve.
2016. szept. 15. 06:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!