Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Színkód alapján lehet festéket...

Színkód alapján lehet festéket vásárolni?

Figyelt kérdés
Nem igazán értek az ilyesmihez, azt tudom, hogy ami kéne szín az egy kevert szín, és egy netes RGB kód felismerővel nagyjából belőttük a színkódját. Az lenne a kérdés, hogy lehet-e színkód alapján festéket vásárolni valahol?
2016. szept. 18. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Én náluk kevertettem autóhoz, kérdezz rá a

RAL kódos lehetőségre.

2016. szept. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szinte minden barkácsáruházban és festékboltban vállalnak színrekeverést, így pontosan azt az árnyalatot kaphatod, amit kérsz.
2016. szept. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jobb festékboltokban van színfelismerő-színkeverő. Elviszel egy festék darabot és kikeveri a színét. Régi, elpiszkolódott, megkopott festék esetén ezt nem ajánlom, ugyanolyan piszkos, kopottas színt kever ki. És teljesen tökéletes sem lesz, szóval foltszerű javításra nem alkalmas. Egy teljes összefüggő felületet kell legalább átfesteni.
2016. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
RGB színszám alapján nem fogsz találni. A festéket gyártóknak saját színkártyájuk van. Nézz meg minél többet, hátha megtalálod amit szeretnél. A RAL-t nem ajánlom, kevés az árnyalat.
2016. szept. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!