Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi ajtót, hogy tudom kicseré...

Régi ajtót, hogy tudom kicserélni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha kibontom akkor nem dől le a ház? :) nincs rossz állapotban, de azért elég régi a ház.+ az új ajtó magasabb is.

És esetleg valaki leírná a menetét is, hogy kell berakni az új ajtót?

Nincs pénzem szakembere, ajtót viszont muszály betenem.

Köszi :)


2016. szept. 22. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

1 fő idős kőműves szakmunkás mindenképpen jó lenne!!!

Ha rosszul kezdel hozzá, könnyen a nyakadba dől a ház, és akik benne vannak, azokat is maga alá temetheti egy pillanat alatt.


Többször csináltunk már a családban ilyet, de bizony nem veszélytelen művelet.

Egy nap alatt bőven kész a csere, nem kerülne egy fő idős szaki annyiba, hogy megérné kockáztatni akár az egész házat, akár emberéletet.

Te tudod.

2016. szept. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze most mondhatjátok, micsoda szemétláda vagyok, ha tudom, hogy mit és milyen sorrendben, hogyan és mégsem válaszolok a kérdésre.

Nem! Ez nem olyan egyszerű dolog. Ha a hozzá nem értő belekezd, ... még a lelkifurdalást sem vagyok hajlandó magamra venni!

Keress egy szakembert!

2016. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hozzáértés azért nélkülözhetetlen . A régi tokra szinte biztosan nem illik az új ajtó és ha hosszabb le kell vágni belőle körfűrésszel vagy dekopírral . A tokot ki kell bontani és a tudni kell van e fent áthidaló , az újat be kell építeni . Ez mind rombolással jár , a keletkezett hibákat ki kell glett és falazóanyagokkal javítani .
2016. szept. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Áthidaló biztosan van benn, csak ezek szerint az új ajtóhoz mérten rossz helyen, mivel azt írja a kérdező, hogy magasabb ajtót akar berakni.

És akkor itt már valóban a szakember kell ahhoz, aki majd tudja, hogyan szabad a falat megbontani ahhoz, hogy az áthidalót magasabbra tegye... ha pedig nem lesz áthidaló, anélkül az Isten sem fogja neki megtartani az ajtó felett levő falrészt + a tetőszerkezetet!!

2016. szept. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!