Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes akril fürdőkádat...

Érdemes akril fürdőkádat venni, vagy mind hajlik össze-vissza?

Figyelt kérdés

A neten ugyan azt írják, hogy vannak jók, de nem tudom, ez mennyire valós dolog. Amit én próbáltam, az nagyon gagyi volt, süllyedt, ahová léptem. Pedig csak zuhanyozás volt, azt, hogy 200 liter víz plusz én, el sem tudom képzelni. Itt a GYK-n is panaszkodnak sokan olyasmiről, hogy a mozgás miatt elválik a csempétől. Egy ismerősömnél is ezt láttam, a csempe már erősen potyogófélben van.

De létezik olyan merev akril is, mint a hagyományos anyagú kádak?


2016. okt. 12. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Ravak kád, de mikor betették, ilyen speciális téglát (nem tudom, mi a neve, de a szerelő azt mondta, ezt rakják kádak alá) tettek alá még a saját lábak mellé.

Nem vettem észre, hogy horpadna, a lemezkádnál sokkal jobb. De én személy szerint az első(60 évvel ezelőtti) kádunkra esküszöm, ami öntöttvasból készült, és lábakon állt.

Ilyesmi:

[link]

De amit néztünk, az kb. fél millió lett volna, így maradt az akril.

Előnye, hogy kellemes meleg, amikor beleülsz, nem úgy, mint a lemezkád.Ja és van rá 10 év garancia.

2016. okt. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az olcsó, rosszul beépített akrilok inognak. Én is féltem tőle, de végül vettem egy Kolpa San-t, saját kerettel, előlappal és nagyon stabil.

Csak olyat szabad venni, ami legalább 4-5 mm vastag falú és nem szabad sajnálni a pénzt saját keretre. A körbefalazgatás, téglára állítás nagyon barkács...

2016. okt. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 13. 05:13
 4/9 anonim válasza:
Szia. Kolpa san van nekünk is. Nem a legolcsóbb de nagyon jó akril kád. Mi nem előlappal vettük, hanem burkolva van az oldala, de nem válik sehol sem a csempe.
2016. okt. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. okt. 14. 17:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Vegyél műmárvány kádat.
2016. okt. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezen még nem gondolkodtam.

Van neki más előnye is, mint hogy merev anyagú, mint egy öntöttvas kád? És hátránya? Pl. ez hideg szerintem, mint a vas, nem?

2016. okt. 19. 05:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hideg, nekem 10 éve van műmárvány kád és tökéletes.
2016. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. okt. 21. 05:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!