Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kedves Szigetelők! A családban...

Pityke1 kérdése:

Kedves Szigetelők! A családban vagy egy többszintes lakóház. A középső szint a lakó szint. Megoldható-e az, hogy a földszintem csak úgy 10cm vastag hungarocellt ragasztok a mennyezetre? És ezt megtehetem-e a lakószintnél is? Krisztián

Figyelt kérdés
A földszint és a tetőtér nem fűtött, ha ez segítséget jelent.

2016. okt. 14. 17:10
 1/6 anonim válasza:

A hőszigetelő polisztirol lapok égésgátlót tartalmaznak,

ennek az egészségre gyakorolt hatása előttem nem tiszta ügy. Én lakótérbe nem tenném.


[link]

2016. okt. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hideg oldalt kellene szigetelni. Ez a földszint mennyeztette és a 2. szint padlója.
2016. okt. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A tetőtérnél az a gond, hogy a belmagasság nem engedi... így nem tudom mit tegyek.



A földszint felől akkor véleményetek szerint mehet?

2016. okt. 15. 09:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Jut eszembe, hogy az oviban is lehet venni 1cm vastag lapokat a mennyezete csak 15cm vastagon érne is valamit, vagy rosszul gondolom?
2016. okt. 15. 09:35
 5/6 anonim ***** válasza:

A meleg oldali szigetelésnek az a hátránya, hogy penészedhet a páralecsapódás miatt a szigetelőanyag és a felület között.

Elvileg ha telibe kened és nem marad légrés a kettő között ott nem fog penészedni.

Ami még gond lesz, hogy a hungarocell miatt nem fog tudni távozni a pára ezért ahol eddig nem penészedett pl. a fal, a sarkok ott lehet, hogy fog.

2016. okt. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A beltérre szánt hungarocellek CFC mentesek, vaószínüleg az 1 cm vastag lap is az.

Az 1 cm vastag hungarocellnek csekély a hőszigetelő képessége egy 30 cm vastag téglafalhoz képest, következésképpen meleg marad a fal, ezért nem fokozza túlságosan a páratechnikai problémákat, azaz ha eddig nem penészedett a fal, akkor valószínűleg ezután a szigetelő alatt sem fog penészedni.

Ha 10 cm vastag lap belső oldalon alápenészedhet, ez úgy akadályozható meg, ha a meleg oldalon rá raksz párazáró fóliát. Az illesztéseket össze kell ragasztani, úgy mint a tetőtér beépítésnél szokás.


Ezen kívül célszerű egy réteg gipszkartonnal fedni a felszínét, tűzálló gipszkarton használata javasolt.

A tűzálló gipszkartonban üvegszál morzsák vannak, amitől a tűzben kevésbé veszíti el a tartását, mint a normál gipszkarton, és az ára között alig van eltérés.

2016. okt. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!