Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gázkazáncsere előtt állok egy...

Gázkazáncsere előtt állok egy családi házban. Van-e versenyképes árú alternatív fűtésrendszer a gáz helyett?

Figyelt kérdés

Minden megoldás érdekel. Nagyjából 600 ezret kellene kicsengetnem a gázszerelésre és engedélyeztetésre, és elgondolkoztam, hogy van-e már erre megbízható alternatíva, hasonló áron.


Egy valami nem érdekel: a sima fafűtés, amit óránként-kétóránként meg kell rakni. Ráadásul száraz fám sincs most télre.



2016. okt. 29. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Vannak leírások nagyon korrekt fa kazánról, amiben akár nedves fát is lehet égetni. (A füstgázzal előmelegíti a tűztérbe jutó levegőt)

Leírásokat láttam, kazánt nem.

Mostanság az egyetlen, ami a gázzal versenyképes a fa, mert mindig adódik ingyen fa (kidobott bútor, raklap, ágak, stb). Ha minden fát venni kell, akkor közel egy árban vannak.

2016. okt. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor ennyi pènzből ne állj neki semmi másnak. Bárminek a kialakìtása többe kerül.
2016. okt. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hajlandó vagyok némileg többet költeni rá, ha az alternatív lehetőség valóban megbízható, és a működtetése kevesebbe kerül, mint a gázfűtés.
2016. okt. 29. 14:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Kandalló amely kazánbetétes és ráköthető a radiátorokra az is megoldás lehet , ez mindennel nem tudom mennyi lenne . Biobrikettet és fapréselményeket barkácsüzletek árulnak .
2016. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hasonló módon szabályozható, és kényelmes nem nagyon. Fa alapon talán a pellet kazán, de az árban inkább több. A geotermikus megoldás más árkategória.

Vagy ennyiből csináltathatsz egy cserépkályhát.

És vehetsz használtan a régi kazánod helyére egy másik régi típusút amit felrak a régi helyére ez gázos.

2016. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Nekem ilyen kazánom van:

[link]


Ebben az időben "vegyesként" használom, egyszeri reggeli és egyszeri esti befűtéssel üzemelünk, stabilan 21 fok felett van a hőmérséklet. Nyilván a begyújtáskor ez felmnegy 23-24 fokig is. Téli hidegben átállunk a pelletre, ez szabályozható, kb heti egyszeri(komolyabb hidegben mondjuk 3-4 nap) takarítást igényel, vezérelhető akár termosztátról is, vagy maga a pelletégő programozható. A mai rezsicsökkentéses gázárakkal egyébként nem lehet versenyezni, a pellet nem olcsóbb, és talán még a tüzifa sem. A kazán árán felül számolj még a hőre nyílő biztonsági szeleppel (kb 50 ezer), illetve a beszereléssel (kinek mennyi) és a garanciális beüzemeléssel (kb 25-30 ezer). Én teljesen elégedett vagyok vele.

2016. nov. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


(Ez az első amit találtam könnyen lehetnek olcsobbak is.)


Hőszivattyú az egyetlen ami jelenleg jobb a gáznál. Azt hogy mennyivel lenne drágább nagy mértékben befolyásolja a jelenlegi fütési rendszer. De már 4-5 év alatt is megtérülhet a befektetés.

2017. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!