Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a különbség a glett, a...

Mi a különbség a glett, a habarcs és a vakolóanyag közt? Hogyan kell helyesen kikeverni őket? (Mennyi víz kell hozzá, honnan tudom, hogy csomós-e? )

Figyelt kérdés
Nagy átalakítás előtt állok, magát kőművesnek kiadó szomszédban sikerült már óriásit csalódnom, így úgy döntöttem, hogy valamikor úgyis bele kell ezekbe a dolgokba tanulni valamennyire, megpróbálok minél többfelől tájékozódni. Nem értem, hogy a fent írt anyagokat mire lehet használni, vagy hogy van-e különbség. Pl. ha falhibát akarok javítani, azt megtehetem habarccsal? Mert van külön olyan termék is, hogy vakolóanyag. Ha ilyen témában bármi könyvet, YouTube csatornát, személyes tapasztalatot, tippet meg tudtok osztani, azt hálásan megköszönném! Igazából csak egy vakablak falazását, pár falhiba javítását és egy falburkolást akarok magam vállalni, baráti / szakember általi segítség nélkül, talán -most még- laikusként van esélyem kis szenvedéssel minőségi munkát végezni.

2016. okt. 30. 01:09
 1/2 anonim ***** válasza:
a szemcse mérete.. a gletté por alaku a vakolo már nagyobb szemű a falazo még nagyobb
2016. okt. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A glettben gipsz, a vakoló -falazó anyagban a kötőanyag cement. A habarcs különböző szemcseméretű. Ha kevés kell, akkor apró szemcsést vegyél, azzal tudsz falazni és vakolni is. Ha magad kevered, 1 rész mész 1rész cement 3 rész homok. /javított mészhabarcs/ A csomómentességet a kanállal meghúzod a habarcsot és ha nem látsz göböket száraz részeket akkor csomómentes.

Építész technikusok kézikönyve, Beton és habarcsok készítése. Talán ez volt a címe a könyveknek.

2016. okt. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!