Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízóra áthelyezéshez milyen...

Vízóra áthelyezéshez milyen engedély kell?

Figyelt kérdés

Vettünk egy tégla lakást, amelyben a vízóra a fürdőszobában van lehetetlen helyen, ronda és akadályoz is mindenben. Szeretnénk áthelyezni a mellette lévő wc-be.

Tudja valaki, hogy milyen engedély kell ehhez és kb. mennyire kerülhet?



2016. dec. 15. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Újra kell terveztetni a vizet, amit a vízműveknek kell elfogadnia. Látatlanban néhány százezer az egész.
2016. dec. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de ezt most te tudod, vagy csak tippelsz?!

Kb. 2 métert kellene arrébb vinni és persze közben átfúrni a wc és a fürdő közös falát. Ez kerülne több százezerbe???

2016. dec. 15. 08:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Akármilyen kicsi áthelyezés is, ahhoz az óra mellett levő plombát le kell vágnod, és az újat csak a szolgáltató rakja fel, különben rádvasalják, hogy lopod a vizet.

Vagyis a szolgáltatót semmi esetre sem tudod kikerülni!!!

Velük beszélj!

2016. dec. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szólsz a vizesnek, megnèzi, aztán alkalmas napon kèrsz plomba bontási engedèlyt a szolgáltatónál. Ők kijönnek, leszedik, vizes átszerel mindent, aztán szolgáltatóhoz, hogy rakják vissza az órát( vagy a szerelőket csengeted) mindez lepapìrozva. A plombabontás kb 4-6000. De a szolgáltatód ad pontos felvilágosìtást. Nekem ìgy volt.
2016. dec. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az órát a szolgáltató plombálta le egyáltalán?

Mert sok helyen utólag lett beépítve az óra, ott úgy műxik, hogy a vízmű csak a ház előtti közös órával foglalkozik, ez alapján számláz. A lakásokban lévőt meg a lakásszövetkezet vagy a lakóközösség figyeli csak, és a fő óra által mért víz árát ez alapján dobják szét.

Tehát azon a helyen kell érdeklődnöd a dolgok pontos menetéről, akiknek a plombája az órádon van.


(Dolgoztam lakszövnél, ott mi szereltük be az órákat, és a vízművet legkevésbé se érdekelte a dolog, nem volt hajlandó ez alapján számlázni.

Az órákat konkrétan én plombáltam.)

2016. dec. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Vízmű által plombált óra van benn, felveszem velük és a vizessel a kapcsolatot.
2016. dec. 15. 16:58
 7/7 KataRacz válasza:
Kedves Kérdező, jelenleg hasonló problémával küzdök mint őn. Megosztaná tapasztalatát? Mennyibe került, kb mennyi időt kellett várni az engedélyre. Köszönöm a válaszát!
2018. márc. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!