Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ki hány liter festéket használ...

Ki hány liter festéket használt fel a szobája kifestéséhez?

Figyelt kérdés
Egy átlagos panel méretű szobához hány liter falfesték szükséges?

2017. jan. 2. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:

5x3.5 m a szoba, amit legutóbb festettem, 2,8 a belmagasság. Van egy normál kétszárnyú ablak, egy ajtó meg egy beépített szekrény. Azt hiszem olyan 48 négyzetméter jött ki falfelületnek, két rétegben kb. 6 és fél liter dulux ment rá.

De minden festéken rajta van, hány négyzetméterre elég, az alapján meg lehet becsülni. Érdemes kicsit többet venni,mert festéktől is függ, elég -e az írt négyzetméterre(volt, amivel megszívtam,ballaghattam el festékért, mert nagyon nem lett elég).

2017. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Régen volt már a legutóbbi alkalom is, nem emlékszem a konkrét számokra.

Az viszont tuti, hogy ahányszor festettem eddig az életemben (volt jónéhány ilyen akció), festékmárkától és falfelülettől teljesen függetlenül, a jelzett mennyiség sosem volt elég a megadott négyzetméterre. Persze lehet, hogy csak én nem tudok spórolni a festékkel. :)

2017. jan. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egy átlag méretű panel szobára számoljak rá körülbelül 8 liter falfestéket?
2017. jan. 2. 20:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Sose higyj abban ami a dobozra van írva. Az 50m2 es felirat tud kb 35öt a 100-as kb 70-et. Az 1 réteget is el kell felejteni. Én tapasztalatból azt mondom, hogy az összrs bolti készrekevert festéket hanyagold :-) Inkább kevertess ;-) És ne centizd ki. Amúgy rengeteg tényezőtől függ az anyagmennyiség :-)
2017. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!