Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Cirkó csövéről kondenzvíz...

Teszter47 kérdése:

Cirkó csövéről kondenzvíz csepegést hogyan lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A lényeg, hogy nemrég költöztünk be egy cirkós tégla lakásba. Ahogy jött a hideg idő, a konyhában levő csőről - amelyben a hideg levegő megy a cirkóba - elkezdett csepegni a víz. Raktam rá szigetelést, valami hasonlót, boltban ajánlották (de nem pont ez!)

[link]

Azonban a bilincseknél csepegett tovább, mert ott még mindig lecsapódott a pára. Aztán a bilincsekhez raktam mégegy réteget (azért maradt ki, mert ott már túl nagy volt az átmérő a szigeteléshez, vennem kellett nagyobbat), de úgy tűnik, hogy néhol rosszul, mert a szigetelésből csepeg a víz, illetve a bilincs-fal távon is csapódik a pára.

Plusz a cirkó felé már nem is tudtam tenni szigetelést (1m-en belül 3 kanyar), ott pedig folyamatosan vizes, már penészedik is.


Mit tudtok ajánlani, mit tegyek?



2017. jan. 7. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet olyan csőszigetelőt venni,amit vizvezeték szerelők a falba rakott csövekre tekernek rá,hőszigetelés végett.

Többet nem fog a belső pára itt lecsapódni .

2017. jan. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt megnézem majd, ha vége a fűtés szezonnak lecserélem.

Addig meg kibírja a mostani....

Egyébként a hajlatokra van tipped, hogy hogyan lehetne szigetelni?

Egy hajlatot megcsináltam, de nem tökéletes (csepeg ott is), ráadásul majdnem 2 óráig "faragtam" a hajlat külső oldalára illő darabot.

Főleg a cirkó felett lenne jó, mert ott van 2 vízszintes (kikerül valami befalazott csövet), és egy függőleges (lefelé bemegy a kazánba) hajlat.

Mindegyik 90 fokos.

2017. jan. 7. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!